Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Тема: Несправедливе розподілу спадщини

1
18:46, 22.09.2024
Тема: Несправедливе розподілу спадщини
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Законність розподілу спадщини: сумніви та підстави для викликів Питання: Я, як громадянин України, стикаюсь із проблемою, пов'язаною з несправедливим розподілом спадщини після смерті близької родички. Як згідно з законодавством України забезпечити законність розподілу спадщини, якщо виникли підстави для сумнівів щодо законності поділу, та які юридичні кроки слід здійснити для вирішення даної проблеми? Проблема полягає в тому, що близька родичка померла, залишивши за собою значний майновий стан. Вона була дуже старою та недавно хворіла, але перед смертю вона, згідно з офіційними документами, написала заповіт, яким віддала все своє майно одному зі своїх родичів, який довгий час з нею не спілкувався. Я маю підстави вважати, що цей заповіт було зроблено під тиском або внаслідок обману. Оскільки я є її прямим спадкоємцем, мене цікавить, як згідно з цивільним кодексом України та законодавством про спадщину можна викликати законність цього заповіту. Які юридичні кроки слід здійснити для вирішення цієї проблеми? Які докази необхідно надати для того, щоб довести, що заповіт було зроблено під тиском або внаслідок обману? Кого слід залучити до розслідування цієї справи? Чи можна звернутися до суду з цим питанням, або ж це питання слід вирішити за допомогою нотаріуса? Чи можуть бути притягнуті до відповідальності ті, хто вчинив обман або використав тиск?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:57, 22.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні питання спадкування регулюється, зокрема, Цивільним кодексом України (ЦКУ). Якщо у вас виникли сумніви щодо законності заповіту, складеного вашою родичкою, ви маєте право оскаржити його в судовому порядку.

1. **Оскарження заповіту**. Відповідно до статті 1257 ЦКУ, заповіт може бути визнано недійсним, якщо він був складений під впливом обману, насильства, загрози або внаслідок зловживання впливом. Також заповіт може бути недійсним, якщо особа, яка його складала, була недієздатна на момент складення документа.

2. **Юридичні кроки**:
- **Звернення до суду**. Ви можете подати позов до суду про визнання заповіту недійсним. Згідно зі статтею 1218 ЦКУ, спадкоємці можуть оскаржувати заповіт протягом року з моменту, коли дізналися або могли дізнатися про обставини, що є підставою для визнання заповіту недійсним.
- **Збір доказів**. Необхідно зібрати докази, які підтверджують ваші твердження. Це можуть бути медичні документи, що підтверджують недієздатність вашої родички на момент складення заповіту, свідчення свідків, які можуть підтвердити факт тиску або обману, інші документи, що мають значення для справи.
- **Консультація з адвокатом**. Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для отримання професійної допомоги та представлення ваших інтересів у суді.

3. **Залучення нотаріуса**. Нотаріус може надати консультацію щодо спадкових прав, але питання визнання заповіту недійсним вирішується виключно в судовому порядку.

4. **Відповідальність за обман**. Якщо буде доведено, що заповіт було складено під впливом обману або насильства, особи, які вчинили такі дії, можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за статтями Кримінального кодексу України, зокрема, за шахрайство (стаття 190 ККУ).

Таким чином, для вирішення цієї проблеми важливо діяти швидко та обґрунтовано, залучивши кваліфікованих юристів та зібравши всі необхідні докази, які можуть підтвердити ваші слова.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы