Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Земельна ділянка: спадкоємність та права третіх осіб

1
01:31, 25.09.2024
Земельна ділянка: спадкоємність та права третіх осіб
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, володію земельною ділянкою, яку я отримав у спадок від батька. Протягом десятиріччя, поки я не впорався із формалітетами щодо офіційного оформлення прав власності, ця ділянка була зайнята сусідом, який здійснював там різні господарські операції. Він заявляє, що він має право на цю землю на підставі принципу "дійсного володіння". Якщо я звернуся до суду з позовом про визнання мене власником цієї землі, чи зможе суд врахувати мої права як спадкоємця, незважаючи на те, що я не володію цією ділянкою в дійсності? Чи має сусід право на володіння цією землею, незважаючи на моє спадкове право? Які юридичні документи і докази мені потрібні для того, щоб суд визнав мене законним власником цієї землі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:22, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашому випадку важливо розуміти, що за українським законодавством, право власності на земельну ділянку виникає на підставі спадкування незалежно від фактичного володіння. Відповідно до статті 1225 Цивільного кодексу України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємця з моменту відкриття спадщини. Тобто, ви стали власником ділянки з моменту смерті вашого батька, навіть якщо фактично не володіли нею.

Принцип "дійсного володіння", або так зване давнішнє володіння (узуфрукт), може бути підставою для набуття права власності, але тільки за певних умов, встановлених статтею 344 Цивільного кодексу України. Для цього сусід повинен довести добросовісне, відкрите і безперервне володіння землею протягом 10 років. Однак, це не стосується випадків, коли земля вже має законного власника, яким є ви, як спадкоємець.

Для захисту ваших прав в суді, вам необхідно подати позов про визнання права власності на земельну ділянку. До позову слід додати наступні документи:

1. Свідоцтво про право на спадщину, яке підтверджує ваше право на земельну ділянку.
2. Документи, що підтверджують факт володіння вашим батьком земельною ділянкою (державний акт, договір купівлі-продажу, рішення суду тощо).
3. Кадастровий план земельної ділянки та витяг з Державного земельного кадастру (якщо є).
4. Свідчення про те, що ви не відмовлялися від своєї спадщини і не передавали права володіння сусідові.

Всі ці документи допоможуть суду визнати ваше право власності на ділянку і відхилити претензії сусіда. Водночас, сусід може оскаржити ваше право, але йому доведеться довести, що ви знали про його володіння і не заперечували протягом тривалого часу, що в даному випадку малоймовірно, враховуючи ваше право спадкування.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы