Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки порушення трудового законодавства: чи можливій відшкодування збитків?

1
19:28, 22.09.2024
Наслідки порушення трудового законодавства: чи можливій відшкодування збитків?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в одній зі стартап-компаній у Києві, яка займається розробкою програмного забезпечення. Нещодавно мені довелося стикнутися з серйозним конфліктом з роботодавцем через порушення трудового законодавства. При подальшому вивченні цього питання, я зрозумів, що не всі мої колеги знають про свої права як працівники, і що роботодавець може нести відповідальність за порушення трудового законодавства в Україні. Основна проблема полягає в тому, що роботодавець не виконав умови договору про працю, зокрема не виплачував зарплату в повному обсязі та вчасно. Крім того, компанія вимагає працювати понад установлений графік, не надаючи відповідного відшкодування за переробітки. Ці дії, на мою думку, є порушенням трудового законодавства. Якщо розглядати це питання з точки зору законодавства, то хотілося б знати, чи можливо вимагати від роботодавця відшкодування збитків, в тому числі моральних, за порушення прав працівників? Які юридичні механізми існують для захисту прав працівників в Україні? Які кроки потрібно зробити для звернення до суду з позовом про відшкодування збитків за порушення трудового законодавства? Ці питання є актуальними, оскільки проблеми з дотриманням трудового законодавства в Україні є досить поширеними. Багато працівників, особливо в IT-сфері, не знають про свої права і можливості захисту від порушень з боку роботодавців.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:12, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація є досить поширеною, і, дійсно, важливо знати свої права та можливості захисту в рамках трудового законодавства України. Відповідно до Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівники мають право на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати (стаття 115 КЗпП). Крім того, робота понад нормальний робочий час повинна компенсуватися відповідно до законодавства (стаття 106 КЗпП).

Якщо роботодавець порушує ці норми, ви маєте право вимагати від нього відшкодування збитків, у тому числі моральних. Цивільний кодекс України (ЦКУ) передбачає можливість відшкодування моральної шкоди (стаття 23 ЦКУ). Щодо моральної шкоди, важливо мати докази, що підтверджують завдану шкоду та її вплив на ваше життя.

Захист прав працівників у разі порушення трудового законодавства може бути здійснений через звернення до Державної служби України з питань праці, яка має повноваження проводити перевірки та накладати санкції на роботодавців. Ви також можете звернутися до профспілки, якщо така є у вашій компанії, для додаткової підтримки.

Для звернення до суду з позовом про відшкодування збитків за порушення трудового законодавства рекомендується виконати такі кроки:

1. **Зібрати докази**: Зберіть всі документи, які підтверджують факт порушення, такі як копії трудового договору, платіжні відомості, листування з роботодавцем тощо.

2. **Написати претензію роботодавцю**: Це офіційний документ, в якому ви описуєте порушення та вимагаєте їх усунення. Це може бути підготовчим етапом перед зверненням до суду.

3. **Звернутися до суду**: Підготуйте позовну заяву, в якій викладіть свої вимоги, надайте докази та обґрунтуйте свої претензії. Позов подається до місцевого суду за місцем знаходження роботодавця або за вашим місцем проживання.

4. **Юридична консультація**: Рекомендується отримати консультацію у кваліфікованого юриста, який спеціалізується на трудових спорах, для належної підготовки документів та представлення ваших інтересів у суді.

Дотримання цих кроків допоможе вам захистити свої права та отримати належне відшкодування за порушення трудового законодавства.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


МФО иск в суд
13:45, 14.01.2020

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы