Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки невиконання договору оренди

1
18:40, 22.09.2024
Наслідки невиконання договору оренди
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, через певний період часу стикнувся з досить складною ситуацією. Якщо бути більш конкретним, проблема виникла через невиконання договору оренди житлового приміщення, укладеного з договірними сторонами відповідно до цивільного законодавства України. Відомо, що договір оренди - це юридичний документ, який передбачає виконання певних обов'язків обома сторонами. Але що робити, якщо виникли проблеми з виконанням договору оренди, якщо орендар не виконує своїх обов'язків, а саме не сплачує орендну плату, порушує правила користування житлом, не дотримується термінів договору? Які юридичні наслідки чекають орендаря за невиконання договору оренди в Україні? Які можуть бути юридичні наслідки для орендодавця, якщо він не виконує своїх обов'язків? Чи може орендодавець розірвати договір оренди, якщо орендар не виконує своїх обов'язків? Яким чином може вирішити ситуацію юрист в Україні при невиконанні договору оренди? Чи є можливість звернутися до суду з питанням про невиконання договору оренди, і які юридичні наслідки це може мати? Які дії можуть бути вжиті при невиконанні договору оренди, і як це впливає на права й обов'язки договірних сторін? Які юридичні наслідки чекають на орендодавця та орендаря в Україні, якщо вони не виконують своїх обов'язків за договором оренди?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:52, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні договір оренди житлового приміщення регулюється нормами Цивільного кодексу України. Відповідно до статті 759 Цивільного кодексу, договір оренди передбачає обов'язок орендодавця передати орендарю майно у користування на певний строк, а орендар - сплачувати орендну плату.

Якщо орендар не виконує свої зобов'язання, наприклад, не сплачує орендну плату або порушує умови користування приміщенням, орендодавець має право вимагати виконання зобов'язань у судовому порядку. Відповідно до статті 611 Цивільного кодексу, невиконання чи неналежне виконання зобов'язань може призвести до стягнення неустойки, відшкодування збитків та розірвання договору.

Орендодавець має право розірвати договір оренди в односторонньому порядку у випадках, передбачених статтею 782 Цивільного кодексу, зокрема якщо орендар більше трьох місяців поспіль не сплачує орендну плату або використовує приміщення не за призначенням.

У випадку, якщо орендодавець не виконує своїх обов'язків, наприклад, не надає житло у належному стані, орендар має право вимагати зменшення орендної плати, відшкодування збитків або розірвати договір через суд.

Звернення до суду є законним засобом захисту прав сторін у разі невиконання зобов'язань. Відповідно до статті 16 Цивільного кодексу, суд може зобов'язати боржника виконати зобов'язання в натурі, стягнути неустойку або відшкодувати збитки.

Юрист може допомогти у вирішенні такої ситуації шляхом консультування, підготовки претензійних листів, представництва інтересів у суді або медіації між сторонами для досягнення досудового врегулювання.

Таким чином, невиконання зобов'язань за договором оренди в Україні тягне за собою юридичні наслідки як для орендаря, так і для орендодавця, що можуть включати судове розглядання, стягнення неустойки та розірвання договору.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы