Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Тема: Конфлікт інтересів у корпоративному управлінні

1
11:32, 21.09.2024
Тема: Конфлікт інтересів у корпоративному управлінні
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Ситуація: Я є членом ради директорів підприємства, яке входить до складу великої корпорації. Водночас я також є власником іншої компанії, яка є конкурентом нашого підприємства. Нещодавно на засіданні ради директорів ми обговорювали план розвитку нашого підприємства, який, як я вважаю, може завдати шкоди моїй особистій компанії. Я голосував проти цього плану, але він був прийнятий більшістю голосів. Моє питання: Чи є це порушенням законодавства про корпоративне управління і конфлікт інтересів? Чи можуть мене притягнути до юридичної відповідальності за те, що я голосував проти плану розвитку підприємства, в якому я є членом ради директорів, але яке є конкурентом моєї особистої компанії? Чи мають бути якісь обмеження або заборони для мене як члена ради директорів у зв'язку з моєю особистою бізнес-діяльністю? І як я маю діяти в такій ситуації, щоб не порушити закон?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:14, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Ваша ситуація може підпадати під поняття конфлікту інтересів у контексті корпоративного управління. Законодавство України зобов'язує осіб, які займають керівні посади в компаніях, уникати конфлікту інтересів між їхніми особистими інтересами та інтересами компанії.

Відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства" (стаття 71), члени наглядової ради та виконавчого органу компанії повинні діяти в інтересах товариства і уникати ситуацій, що можуть призвести до конфлікту інтересів. Якщо такий конфлікт виникає, вони зобов'язані повідомити про це товариство та утриматися від участі в обговоренні та прийнятті рішень з питань, що стосуються цього конфлікту.

Крім того, згідно з Законом України "Про запобігання корупції" (стаття 28), конфлікт інтересів визначається як суперечність між приватними інтересами особи та її службовими повноваженнями, яка може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень.

Ваше голосування проти плану розвитку може бути розглянуто як такі, що здійснюються в межах ваших повноважень, проте якщо ви не повідомили про наявний конфлікт інтересів, це може стати підставою для притягнення до відповідальності. В такій ситуації важливо дотриматися вимог законодавства щодо розкриття конфлікту інтересів до початку обговорення питання.

Щоб уникнути порушень, рекомендується:

1. Повідомити раду директорів або відповідний комітет про наявність конфлікту інтересів.
2. Утриматися від участі в обговореннях та голосуваннях з питань, що стосуються конфлікту інтересів.
3. Консультуватися з юридичними фахівцями щодо дій, які можуть бути розглянуті як порушення, а також щодо можливих способів вирішення конфлікту інтересів.

Отже, дотримання зазначених вище рекомендацій допоможе уникнути юридичної відповідальності та забезпечити відповідність вашим діям вимогам законодавства України.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы