Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Звільнений як неефективний працівник. Як бути?

1
16:25, 17.09.2024
Звільнений як неефективний працівник. Як бути?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на одному підприємстві протягом останніх 10 років, і нещодавно мене несподівано звільнили. Адміністрація компанії стверджує, що причина моєї відставки - неефективність, але я впевнений, що це не відповідає дійсності. За останній рік я отримав кілька премій за виняткову роботу, і мій безпосередній керівник висловлював мені лише позитивні відгуки. Однак, за два місяці до мого звільнення, я підняв питання про необхідність покращення умов праці в офісі, а також висловив занепокоєння щодо дотримання компанією трудового законодавства. Після цього я почав помічати зміни в ставленні до мене з боку керівництва. Отже, я хочу з'ясувати, чи можу я вважати своє звільнення незаконним, адже я підозрюю, що причиною мого звільнення було не моя робота, а мої вимоги щодо дотримання прав працівників. Які юридичні кроки я маю зробити, щоб вирішити цю ситуацію? Чи маю я право на відшкодування, якщо виявиться, що мене звільнили незаконно? Чи можу я вимагати публічних вибачень від компанії?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:53, 17.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація може свідчити про незаконне звільнення, якщо воно було здійснено з порушенням трудового законодавства України. Важливо ретельно розглянути підстави вашого звільнення та процедуру його здійснення відповідно до норм законодавства.

Згідно зі статтею 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП), роботодавець має право розірвати трудовий договір лише на підставах, визначених законодавством. Однією з таких підстав може бути недостатня кваліфікація або невиконання обов'язків, але роботодавець зобов'язаний надати докази цих обставин. Якщо у вас були позитивні відгуки та премії, це може свідчити проти заявленої неефективності.

Якщо ви вважаєте, що звільнення пов'язане з вашими вимогами щодо дотримання трудового законодавства, це може бути розцінено як дискримінація за ознакою активності у сфері захисту трудових прав, що заборонено статтею 2-1 КЗпП.

Для вирішення ситуації ви можете:

1. Оскаржити рішення про звільнення в судовому порядку. Згідно зі статтею 233 КЗпП, ви маєте три місяці з дня отримання копії наказу про звільнення для звернення до суду з позовом про поновлення на роботі або визнання звільнення незаконним.

2. Звернутися до Державної служби України з питань праці з скаргою на порушення трудового законодавства.

3. Зібрати докази, які підтверджують вашу позицію: листування з керівництвом, відгуки, отримані премії, свідчення колег тощо.

Щодо компенсації, відповідно до статті 235 КЗпП, у разі визнання звільнення незаконним суд може зобов'язати роботодавця виплатити компенсацію за час вимушеного прогулу. Публічні вибачення законодавством прямо не передбачені, але ви можете вимагати їх через суд, якщо вони є важливою частиною вирішення конфлікту.

Рекомендується звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на трудовому праві, для більш детального аналізу вашої ситуації та складання позовної заяви.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы