Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Трудові спори з роботодавцем

1
02:15, 21.09.2024
Трудові спори з роботодавцем
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в одній з крупних компаній України вже більше двох років. Нещодавно я отримав відпустку, яку довго планував, та через два дні після початку відпустки, мені прийшло повідомлення про звільнення. За словами керівництва, причиною стало порушення трудової дисципліни, але конкретного порушення не назвали. За моїми спостереженнями, протягом останніх кількох місяців керівництво компанії використовує таку практику звільнення працівників. Я вважаю, що це неправомірно, але не знаю, як вирішити цю ситуацію. Велике юридичне питання: Які є мої права як працівника в даній ситуації? Які процедури я повинен пройти для відновлення на роботі та відшкодування моральної та матеріальної шкоди? Чи є можливість звернутися до суду, або існують інші механізми вирішення подібних трудових спорів? Чи маю я право вимагати від роботодавця надати докази мого порушення трудової дисципліни?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:54, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації важливо знати свої права, визначені Кодексом законів про працю України (КЗпП). Законодавство України гарантує працівникам захист від неправомірного звільнення та встановлює чіткі процедури для розірвання трудового договору.

По-перше, звільнення працівника за порушення трудової дисципліни повинно бути обґрунтоване та підтверджене належними доказами (стаття 40 КЗпП). Роботодавець зобов'язаний надати вам чіткі причини звільнення, а також докази порушення, якщо такі є.

По-друге, звільнення працівника під час перебування у відпустці є незаконним, за виключенням випадків повної ліквідації підприємства (стаття 40 КЗпП).

Ви маєте право:

1. Вимагати від роботодавця надання письмового роз'яснення щодо причин звільнення та доказів вашого порушення трудової дисципліни.

2. Подати скаргу до Державної служби України з питань праці, яка має повноваження перевіряти дотримання трудового законодавства роботодавцями.

3. Звернутися до суду. Згідно зі статтею 232 КЗпП, трудові спори можуть бути розглянуті в суді. Суд має право поновити вас на роботі та стягнути з роботодавця компенсацію за вимушений прогул, а також моральну шкоду.

Для звернення до суду важливо підготувати всі докази, які підтверджують вашу позицію, наприклад, копії наказів, листування з роботодавцем, свідчення колег тощо. Ви маєте три місяці з дня, коли дізналися або могли дізнатися про порушення свого права, щоб подати позов до суду (стаття 233 КЗпП).

Звернення до професійного юриста або адвоката допоможе ефективно підготувати вашу справу та захистити ваші права у суді.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы