Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Правовий статус дачних об'єднань

1
22:47, 20.09.2024
Правовий статус дачних об'єднань
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, власник земельної ділянки в дачному кооперативі, стикаюсь з проблемою невизначеності статусу нашого дачного об'єднання. Чи може такий кооператив вважатися юридичною особою? Чи має він право на самостійність у прийнятті рішень, щодо обслуговування території, зокрема, встановлення правил щодо спільного користування прилеглими територіями, розпорядження спільним майном кооперативу? Чи має право дачний кооператив встановлювати свої внутрішні правила, а також чи може бути введений штраф за порушення цих правил? Чи потребує дачний кооператив ліцензування, реєстрації, погодження своїх дій з місцевими органами влади? Які є правові основи для викупу землі дачним кооперативом? Чи може він бути суб'єктом земельних відносин? Які є обмеження та обов'язки дачного кооперативу як потенційного власника землі? Чи може дачний кооператив виступати в судовому порядку, захищаючи свої інтереси? Ці та інші питання виникають у мене у зв'язку з невизначеністю статусу дачного кооперативу.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:26, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Дачний кооператив може вважатися юридичною особою за умови його відповідної державної реєстрації. Згідно з Цивільним кодексом України (стаття 80), юридична особа — це організація, створена і зареєстрована у порядку, встановленому законом, яка володіє цивільною правоздатністю і дієздатністю. Для того щоб кооператив набув статусу юридичної особи, необхідно пройти процедуру державної реєстрації, передбачену Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань".

Щодо самостійності у прийнятті рішень, кооператив, як юридична особа, може приймати рішення стосовно обслуговування території та встановлення правил спільного користування майном. Це здійснюється на підставі статуту кооперативу, який розробляється відповідно до вимог Закону України "Про кооперацію". Статут визначає внутрішні правила, права та обов'язки членів кооперативу.

Щодо введення штрафів за порушення внутрішніх правил, кооператив має право встановлювати такі санкції, якщо це передбачено його статутом. Однак, такі рішення мають відповідати загальним принципам законності та справедливості.

Дачний кооператив не потребує ліцензування, але потребує державної реєстрації для набуття статусу юридичної особи. Діяльність кооперативу повинна бути узгоджена з місцевими органами влади лише в межах, передбачених чинним законодавством, зокрема у питаннях, що стосуються землекористування.

Щодо правових основ для викупу землі, це регулюється Земельним кодексом України. Зокрема, кооператив може бути суб'єктом земельних відносин, виступати як орендар чи власник землі за умови дотримання відповідних процедур передачі землі у власність чи оренду. Кооператив зобов’язаний дотримуватись цільового призначення земельної ділянки та інших умов, визначених законодавством.

Дачний кооператив може виступати в судовому порядку, захищаючи свої інтереси, як будь-яка інша юридична особа. Це право закріплене в Цивільному процесуальному кодексі України, який дозволяє юридичним особам бути сторонами в судовому процесі.

Усі ці аспекти підкреслюють важливість державної реєстрації кооперативу як юридичної особи і розробки статуту, який би регламентував його діяльність відповідно до чинного законодавства України.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


банк,штрафы
18:49, 04.11.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы