Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Податкові зобов'язання для фрилансерів

1
16:31, 20.09.2024
Податкові зобов'язання для фрилансерів
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я - фрилансер, що працює для замовників з-за кордону. Недавно я дізнався, що маю платити податки в Україні, але мені не зовсім зрозуміло, які саме податки та як я маю їх сплачувати. Я знаю, що в Україні існує загальна система оподаткування, а також система спрощеного оподаткування. Який з цих варіантів більш вигідний для мене як фрилансера? Як відбувається процес вибору системи оподаткування? Чи потрібно мені реєструватися як ФОП, або я можу продовжувати працювати як приватна особа? Чи є які-небудь відмінності в оподаткуванні для фрилансерів, що працюють для замовників з України і для замовників з-за кордону? Чи є якісь пільги або спеціальні умови для фрилансерів? Чи можу я списувати витрати, пов'язані з моєю роботою (наприклад, вартість обладнання, програмного забезпечення, інтернету)? Як я маю декларувати свій дохід від фрилансу? І в кінці кінців, які наслідки мені можуть загрожувати, якщо я не буду сплачувати податки від своїх доходів як фрилансер?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:05, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша діяльність як фрилансера підпадає під законодавство України, яке передбачає сплату податків з доходів, незалежно від джерела їх надходження. Вибір системи оподаткування залежить від ваших доходів та специфіки діяльності.

1. **Вибір системи оподаткування**:
- **Загальна система оподаткування** передбачає сплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у розмірі 18% та військового збору 1,5% з чистого доходу, який визначається як різниця між загальним доходом і документально підтвердженими витратами.
- **Спрощена система оподаткування** (єдиний податок) поділяється на групи. Найбільш поширена для фрилансерів - це третя група, яка дозволяє працювати без найманих працівників та обмежує дохід до 7 мільйонів гривень на рік. Ставка податку становить 5% від доходу або 3% + ПДВ.

2. **Реєстрація як ФОП**:
- Для роботи на спрощеній системі ви обов'язково повинні зареєструватися як фізична особа-підприємець (ФОП). На загальній системі реєстрація ФОП не є обов'язковою, але тоді ви не зможете скористатися рядом податкових переваг.

3. **Оподаткування доходів від закордонних замовників**:
- Доходи, отримані від закордонних замовників, оподатковуються на тих же умовах, що й доходи від українських замовників. Спеціальних пільг для фрилансерів з доходами з-за кордону чинне законодавство не передбачає.

4. **Можливість списання витрат**:
- На загальній системі ви можете списувати документально підтверджені витрати, пов'язані з вашою діяльністю, такі як вартість обладнання, програмного забезпечення, інтернету.
- На спрощеній системі оподаткування, на жаль, списання витрат не передбачено.

5. **Декларація доходів**:
- Як ФОП на загальній системі ви подаєте річну декларацію про майновий стан і доходи. На спрощеній системі - щоквартальну декларацію платника єдиного податку.

6. **Наслідки несплати податків**:
- Несплата податків може призвести до нарахування штрафів, пені, а також до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності згідно з статтями 212, 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.

Зважаючи на всі аспекти, вибір системи оподаткування залежить від ваших конкретних умов, обсягів доходу та готовності вести облік витрат. Рекомендується звернутися за консультацією до податкового консультанта або юриста, щоб визначити оптимальний варіант для вашої ситуації.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы