Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Питання права на спадкування

1
23:05, 21.09.2024
Питання права на спадкування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянка України, стикаюсь зі складною ситуацією, яка стосується спадщини після смерті близької родички. А саме, моя тітка, яка не була замужем і не мала дітей, померла, залишивши за собою будинок в Києві та дачу в Київській області. Вона не залишила заповіту, але під час життя кілька разів зазначала, що хоче, щоб я володіла її майном після її смерті. Проте, у неї також залишилися дві сестри та брат, які претендують на спадщину. Які юридичні кроки мені слід зробити, щоб забезпечити свої права на спадщину, враховуючи, що вона не залишила офіційного заповіту? Чи маю я право на спадкування у випадку, якщо мої родичі будуть заперечувати проти цього?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
00:01, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до законодавства України, якщо особа померла, не залишивши заповіту, спадкування відбувається за законом. Згідно з Цивільним кодексом України (ЦКУ), спадкоємці за законом визначаються в порядку черговості. У вашій ситуації, оскільки тітка не мала дітей і не була одружена, спадкоємцями першої черги є її батьки (якщо живі), а спадкоємцями другої черги є її рідні брати та сестри (ст. 1261, 1262 ЦКУ).

Якщо ви не належите до перших двох черг спадкоємців за законом, ви можете претендувати на спадщину лише за згодою спадкоємців або шляхом визнання вас спадкоємцем за правом представлення, якщо ваші батьки, які були братом або сестрою померлої, вже померли (ст. 1266 ЦКУ).

Ваша ситуація ускладнюється тим, що тітка висловлювала бажання, аби ви успадкували її майно, але це не було закріплено офіційно. У такому випадку, для захисту ваших інтересів варто:

1. Звернутися до нотаріуса для відкриття спадкової справи в місці останнього проживання тітки (ст. 1221 ЦКУ).

2. Якщо спадкоємці першої або другої черги згодні, вони можуть письмово відмовитися від спадщини на вашу користь (ст. 1273 ЦКУ).

3. Розглянути можливість порушити питання про визнання вас спадкоємцем через суд, якщо є підстави вважати, що було порушено ваше право на спадкування, наприклад, якщо є докази, що тітка мала намір передати вам майно.

4. У разі наявності спору зі спадкоємцями, можна спробувати досягти мирової угоди або звертатися до суду для вирішення питання про право на спадщину.

Конкретні дії повинні бути обрані з урахуванням всіх обставин справи та після консультації з юристом, який спеціалізується на спадковому праві, оскільки кожна ситуація може мати свої нюанси.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы