Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне зайняття моєї землі

1
02:00, 16.09.2024
Незаконне зайняття моєї землі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як громадянин України, що проживаю в селі Яснозоря, що на Полтавщині, виявив, що мою земельну ділянку, яка була у спадок від батька, і яка розміщена на околиці села, використовується третьою особою без мого відома та згоди. Ця особа почала здійснювати там господарську діяльність, а саме - вирощування сільськогосподарських культур. На мої вимоги припинити це, він відповів, що має на це право, вказуючи на договір оренди землі, укладений з моїм батьком. Але цей договір я не бачив та не чув ніколи про його існування. Які мої дії у цій ситуації? Які юридичні кроки я повинен здійснити, щоб встановити свої права на землю та припинити незаконне використання моєї власності? Чи можу я вимагати відшкодування за використання моєї землі без мого відома? Які документи я повинен зібрати та куди звернутися, є варто залучати до цього процесу адвоката?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:49, 16.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли третя особа використовує вашу земельну ділянку без вашої згоди, необхідно здійснити наступні кроки для захисту своїх прав та інтересів.

1. **Перевірка правовстановлюючих документів**: Спочатку вам слід перевірити наявність та зміст договору оренди, про який згадує третя особа. Це можна зробити, звернувшись до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (стаття 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"). Якщо договір дійсно існує, вам потрібно ознайомитися з його умовами.

2. **Встановлення прав на спадщину**: Переконайтеся, що ви офіційно оформили свої права на спадщину. Це має бути підтверджено свідоцтвом про право на спадщину, виданим нотаріусом (стаття 1296 Цивільного кодексу України).

3. **Звернення до нотаріуса або до суду**: Якщо договір оренди був укладений без вашого відома або з порушенням процедури, ви можете оскаржити його в суді (стаття 203 та 215 Цивільного кодексу України). Для цього слід підготувати позовну заяву, в якій викласти всі обставини справи та додати документи, що підтверджують ваше право на земельну ділянку.

4. **Вимога про відшкодування збитків**: Ви маєте право вимагати відшкодування збитків, завданих незаконним використанням вашої земельної ділянки (стаття 22 Цивільного кодексу України). Для цього вам потрібно буде обґрунтувати розмір завданих збитків, що може вимагати залучення експерта.

5. **Звернення до правоохоронних органів**: У випадках, коли є підозра на підробку документів або інші протиправні дії, ви можете звернутися до правоохоронних органів з відповідною заявою.

6. **Залучення адвоката**: Хоча ви можете діяти самостійно, залучення адвоката може бути корисним для забезпечення кваліфікованої правової допомоги, особливо при підготовці документів та представництві в суді.

Збір документів: Свідоцтво про право на спадщину, виписка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, копії будь-яких листів та документів, що стосуються земельної ділянки.

Звернення до суду або органів: В залежності від обставин, ви можете звернутися до місцевого суду з позовом про визнання договору оренди недійсним та про відшкодування збитків.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы