Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у корпоративному управлінні.

1
17:58, 20.09.2024
Конфлікт інтересів у корпоративному управлінні.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є засновником та головним виконавчим директором великої корпорації, але також володію значною часткою акцій у конкуруючій компанії. Останнім часом моє власне підприємство зазнало фінансових труднощів, і я розглядаю можливість використати ресурси другої компанії для стабілізації ситуації. Тим не менш, я розумію, що такі дії можуть викликати конфлікт інтересів і мати негативні наслідки для обох компаній. Які юридичні наслідки можуть виникнути внаслідок таких дій, і які можливі варіанти розв'язання цієї проблеми згідно з чинним законодавством України? Як я можу забезпечити збалансоване управління обома компаніями, уникаючи конфлікту інтересів та протирічень з законодавством?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:43, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, коли особа є засновником однієї компанії та володіє значною часткою в іншій, яка є конкурентом, виникає ризик конфлікту інтересів. Згідно з Законом України "Про акціонерні товариства" та іншими відповідними нормативними актами, конфлікт інтересів може мати серйозні юридичні наслідки, включаючи відповідальність за збитки, завдані компанії, та потенційні санкції з боку регуляторних органів.

По-перше, згідно з статтею 72 Закону України "Про акціонерні товариства", посадові особи товариства зобов'язані діяти в інтересах товариства, яке вони представляють, і уникати конфліктів інтересів. Використання ресурсів конкурентної компанії для стабілізації власного бізнесу може бути розцінено як порушення цього обов'язку.

По-друге, стаття 92 Цивільного кодексу України передбачає, що юридична особа зобов'язана діяти в межах, встановлених законом, і не може використовувати свої права для обмеження конкуренції. Таким чином, використання ресурсів конкурентної компанії може бути розцінено як зловживання правами.

Для уникнення конфлікту інтересів і можливих юридичних наслідків, рекомендується наступне:

1. **Розкриття Інформації**: Повідомте ради директорів обох компаній про потенційний конфлікт інтересів. Відкритість і прозорість можуть допомогти уникнути підозр і збільшити довіру.

2. **Відмова від Участі в Певних Рішеннях**: Розгляньте можливість утримання від участі в прийнятті рішень, які можуть викликати конфлікт інтересів. Це може допомогти зменшити ризик потенційних юридичних претензій.

3. **Консультація з Юристом**: Зверніться до незалежного юридичного радника для оцінки ситуації та отримання рекомендацій щодо подальших дій. Юрист може допомогти розробити стратегію управління конфліктом інтересів.

4. **Аналіз Довгострокових Стратегій**: Розгляньте можливість диверсифікації або розподілу активів таким чином, щоб зменшити конфлікт інтересів. Це може включати продаж частки в одній з компаній або перегляд бізнес-стратегії.

Важливо діяти відповідно до законодавства і забезпечити, щоб будь-які дії не шкодили інтересам жодної з компаній. Відповідальне управління та дотримання правових норм є ключовими для успішного ведення бізнесу в умовах конкуренції.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы