Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Конфлікт інтересів у бізнесі

1
15:52, 20.09.2024
Конфлікт інтересів у бізнесі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, власник невеликої компанії, зіткнувся з крайне складною ситуацією, що включає в себе конфлікт інтересів, захист прав власності та необхідність дотримання корпоративного законодавства. В нашій компанії є два основних акціонера, я один з них. Другий акціонер, якій займає посаду головного виконавчого директора, намагається використати своє положення для отримання неправомірної вигоди за рахунок інших акціонерів. Він розглядає можливість укладення договору з іншою компанією, у якій він також є акціонером. Я переконаний, що такий крок протирічить інтересам нашої компанії та її акціонерів. Які юридичні кроки я можу вжити для захисту своїх інтересів та інтересів компанії? Які можливі санкції можуть бути застосовані до головного виконавчого директора за зловживання своїм положенням? Чи можуть бути розглянуті варіанти відшкодування збитків, які могли бути завдані компанії? Які є загальні принципи та положення українського законодавства, які регулюють конфлікт інтересів у корпоративній сфері?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:24, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, яку ви описуєте, важливо діяти відповідно до норм українського законодавства, зокрема, тих, що стосуються корпоративного управління, захисту прав акціонерів та запобігання конфліктам інтересів.

1. **Конфлікт інтересів**: Відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства", особи, які входять до органів управління товариства, зобов'язані діяти в інтересах товариства, уникати конфліктів інтересів та зловживання своїм службовим становищем (ст. 72). Якщо головний виконавчий директор має особистий інтерес у укладенні договору, що може шкодити інтересам товариства, це є конфліктом інтересів.

2. **Юридичні кроки**:
- Проведіть збори акціонерів. Обговоріть ситуацію на загальних зборах акціонерів, де ви можете підняти питання про конфлікт інтересів і вимагати пояснень від директора.
- Прийміть рішення про необхідність перевірки дій директора незалежною аудиторською чи юридичною компанією.
- За можливості, ініціюйте питання про звільнення директора або його усунення від ухвалення рішень щодо угоди, яка містить конфлікт інтересів.

3. **Санкції**: У разі виявлення зловживань, до директора можуть бути застосовані дисциплінарні санкції, включаючи звільнення. Також, якщо зловживання спричинило збитки компанії, можливе притягнення до цивільно-правової відповідальності з відшкодуванням збитків (ст. 626 Цивільного кодексу України).

4. **Відшкодування збитків**: Відповідно до ст. 1166 Цивільного кодексу України, особа, яка завдала шкоди, зобов'язана її відшкодувати. Компанія має право подати позов до суду для стягнення збитків, заподіяних незаконними діями директора.

5. **Загальні принципи**: Закон України "Про акціонерні товариства" передбачає, що органи управління товариства повинні діяти добросовісно і розумно (ст. 70). У разі порушення цих обов'язків, акціонери мають право на судовий захист своїх прав та інтересів.

Важливо звернутися до кваліфікованого юриста, який допоможе оцінити всі аспекти ситуації і надасть конкретні рекомендації з урахуванням обставин вашої справи.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы