Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Договір оренди житла в Слав'янську: як захистити свої права?

1
15:49, 28.09.2024
Договір оренди житла в Слав'янську: як захистити свої права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, чоловік, який орендує житло в Слав'янську, потребую консультації юриста. При укладенні договору оренди виникли суперечки з власником щодо ремонту та сплати комунальних послуг. Які права та обов'язки виникають у мене як орендаря, і які заходи можна прийняти для вирішення конфлікту з власником житла? Як виправдано вимагати зменшення орендної плати у разі недоліку у житлі? Чи може власник безпідставно розірвати договір оренди? Які дії можна підприйняти в такій ситуації? Чи потрібно складати претензію чи звертатися до суду?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:05, 28.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

При укладенні договору оренди житла в Україні орендар та орендодавець мають певні права та обов'язки, визначені Цивільним кодексом України (ЦКУ).

Щодо ремонту житла, згідно з статтею 776 ЦКУ, орендодавець зобов'язаний підтримувати житло в стані, придатному для користування, а також проводити капітальний ремонт. Орендар має право вимагати від орендодавця проведення капітального ремонту, якщо це передбачено договором. В разі невиконання орендодавцем цих обов'язків, орендар має право або самостійно здійснити ремонт та вимагати відшкодування витрат, або вимагати зменшення орендної плати.

Згідно з статтею 820 ЦКУ, орендар зобов'язаний своєчасно сплачувати орендну плату та комунальні послуги, якщо це передбачено договором. Якщо в договорі не визначено, хто сплачує комунальні послуги, то вони є обов'язком орендодавця.

Що стосується зменшення орендної плати, стаття 762 ЦКУ дає орендарю право вимагати зменшення плати у разі погіршення умов проживання, якщо це не було результатом його дій. Для цього потрібно документально зафіксувати недоліки житла, наприклад, шляхом складання акту з участю свідків або незалежного експерта.

Щодо можливості розірвання договору оренди, згідно з статтею 825 ЦКУ, орендодавець може розірвати договір лише за наявності підстав, передбачених договором або законом, наприклад, у разі систематичної несплати орендної плати. Безпідставне розірвання орендодавцем договору може бути оскаржене в суді.

У випадку конфлікту рекомендується спочатку спробувати врегулювати його шляхом переговорів. Якщо це не дає результату, можна направити орендодавцю письмову претензію з викладенням вимог та строком для їх виконання. Якщо претензія не буде задоволена, наступним кроком є звернення до суду з позовом про захист своїх прав.

Необхідно також враховувати, що всі домовленості та зміни до договору мають бути оформлені письмово, щоб уникнути непорозумінь у майбутньому.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы