Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Захист спадкоємності

1
22:01, 24.09.2024
Захист спадкоємності
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянка України, стою перед викликом, пов'язаним зі спадкуванням моєї бабусі, яка померла минулого місяця. Вона була вдовою і мала двох дітей - мою матір та мого дядька. Мій дядько емігрував до Канади 20 років тому і не мав зв'язку з бабусею. Моя мати померла 5 років тому. Бабуся не залишила заповіту, але вона завжди говорила, що хоче, щоб я успадкувала її майно, яке включає квартиру в Києві, дачу в Криму та значну суму грошей в банку. Тепер мій дядько повернувся та вимагає половину спадщини. Які мої права як єдиного спадкоємця, що займається цим питанням в Україні, і як я можу використати законодавство України, щоб захистити свої інтереси та виконати бажання моєї бабусі? Як я можу довести, що моя бабуся хотіла, щоб все її майно дісталося мені? Чи можливо виключити мого дядька з процесу спадкування, враховуючи його довгу відсутність та відмову від участі в житті бабусі?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
22:56, 24.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли спадкодавець не залишив заповіту, спадкування відбувається за законом. Відповідно до статті 1223 Цивільного кодексу України (ЦКУ), у разі відсутності заповіту спадщина розподіляється між спадкоємцями першої черги, до яких належать діти спадкодавця, його чоловік (дружина) та батьки. Ваша бабуся була вдовою, тому її спадкоємцями першої черги є її діти - ваша мати і дядько. Оскільки ваша мати померла, її частка переходить до вас як до її спадкоємця за правом представлення (стаття 1266 ЦКУ).

Відповідно до статті 1261 ЦКУ, спадкоємці першої черги отримують спадщину у рівних частках, якщо інше не передбачено заповітом. Оскільки заповіту немає, ви та ваш дядько маєте право на рівні частки спадщини.

Щодо можливості виключення вашого дядька з процесу спадкування, законодавство України не передбачає автоматичного виключення спадкоємців через їхню тривалу відсутність або відсутність стосунків зі спадкодавцем. Проте, відповідно до статті 1224 ЦКУ, спадкоємець може бути позбавлений права на спадщину, якщо він ухиляється від виконання обов'язку утримувати спадкодавця, якщо такий обов'язок був встановлений судом. Якщо ви вважаєте, що ваш дядько не виконував свої обов'язки щодо утримання бабусі, ви можете звернутися до суду з відповідним позовом, але такі справи є складними і потребують вагомих доказів.

Щодо доведення, що бабуся хотіла, щоб ви успадкували її майно, законодавство визнає волю спадкодавця лише через заповіт. На жаль, усні заяви не мають юридичної сили в питаннях спадкування. Проте ви можете шукати інші докази, які підтверджують ваше право на спадщину, наприклад, наявність документів, що свідчать про фінансову підтримку бабусі або про ваше проживання з нею.

Враховуючи складність вашої ситуації, рекомендовано звернутися за юридичною консультацією до адвоката, який спеціалізується на спадкових справах, для більш детального аналізу та підготовки стратегії захисту ваших інтересів.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы