Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Відшкодування шкоди за ДТП

1
12:10, 20.09.2024
Відшкодування шкоди за ДТП
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, став учасником дорожньо-транспортної пригоди, в результаті якої моє автомобільне майно було значно пошкоджено. Водій іншого транспортного засобу, який визнав свою вину за ДТП, має автострахування, але страхова компанія відмовляє в повному відшкодуванні завданих збитків, мотивуючи це тим, що моя машина була старішою за п'ять років, і вартість її вже була значно знижена. Але я вклав багато коштів у ремонт та технічне обслуговування свого авто, і воно було у відмінному стані. Які мої права в цій ситуації і які юридичні кроки я можу зробити, щоб отримати повне відшкодування шкоди? Чи можу я оскаржити рішення страхової компанії в суді? Чи є в Україні нормативні акти, які регулюють питання відшкодування за старі автомобілі? Чи маю я право вимагати відшкодування від винного водія безпосередньо, якщо страхова компанія відмовляє в повному відшкодуванні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:24, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація стосується кількох аспектів законодавства України, зокрема, страхового, цивільного та дорожнього права.

По-перше, згідно зі статтею 993 Цивільного кодексу України та статтею 26 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", страхова компанія зобов'язана відшкодувати збитки в межах страхової суми, встановленої договором страхування. Вартість відновлювального ремонту транспортного засобу має визначатися з урахуванням його дійсного стану на момент настання страхового випадку.

Страхова компанія не має права зменшувати суму відшкодування лише на підставі віку автомобіля, якщо він знаходився у доброму технічному стані. Ви можете надати документи, що підтверджують вкладені кошти в ремонт та обслуговування автомобіля, щоб доказати його стан на момент ДТП.

По-друге, якщо страхова компанія відмовляє у виплаті або виплачує недостатню суму, ви маєте право звернутися до суду з позовом про стягнення страхового відшкодування. Це передбачено статтею 16 Цивільного кодексу України. Ви можете вимагати проведення незалежної експертизи, щоб визначити реальну суму завданих збитків.

По-третє, згідно зі статтею 1192 Цивільного кодексу України, якщо страхова компанія не покриває всі завдані збитки, ви маєте право вимагати відшкодування різниці безпосередньо від винного водія. Це може бути реалізовано шляхом подання позову до суду.

Таким чином, ви маєте кілька варіантів дій:
1. Оскаржити рішення страхової компанії в суді, надавши докази технічного стану автомобіля та його вартості.
2. Вимагати проведення незалежної експертизи для об'єктивного визначення суми збитків.
3. Подати позов до суду проти винного водія для відшкодування залишкових збитків, не покритих страховою компанією.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на справах про відшкодування збитків у ДТП, для отримання професійної допомоги в підготовці та веденні судового процесу.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы