Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Відмова від спадкування: реальність чи міф?

1
16:53, 20.09.2024
Відмова від спадкування: реальність чи міф?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, недавно отримав спадщину від свого дядька, який проживав у Німеччині. Він залишив мені свій будинок, автомобіль та банківські рахунки. Однак, я з'ясував, що на багато з цих речей накладені борги, які, як мені здається, перевищують вартість спадщини. Я не хочу брати на себе ці борги, тому хочу відмовитися від спадщини. Мене цікавить, яким чином я можу зробити це в Україні, якщо спадщина знаходиться за кордоном? Чи можу я відмовитися лише від частини спадку, а іншу частину прийняти? Чи є якісь терміни або обмеження, які мають бути дотримані, якщо я вирішу відмовитися від спадщини? Чи буду я вважатися відмовившимся від спадку, якщо просто не буду робити жодних дій, щоб прийняти його? Чи можу я відмовитися від спадщини після того, як я її прийняв, але потім з'ясував, що борги перевищують вартість спадку?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:08, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У випадку, коли спадщина, отримана громадянином України, знаходиться за кордоном, процедура відмови від неї здійснюється відповідно до українського законодавства, якщо спадкоємець проживає в Україні. Відповідно до статті 1273 Цивільного кодексу України, спадкоємець має право відмовитися від спадщини протягом шести місяців з дня відкриття спадщини.

Відмова від спадщини здійснюється шляхом подання відповідної заяви до нотаріуса. Важливо зазначити, що відмова від спадщини є безвідкличною і не може бути частковою. Тобто, не можна відмовитися лише від частини спадщини, а іншу частину прийняти. Якщо ви відмовляєтеся від спадщини, ви відмовляєтеся від неї в цілому.

Якщо спадкоємець не вчиняє жодних дій для прийняття спадщини протягом встановленого шестимісячного строку, це не є автоматичною відмовою від спадщини. Законодавство передбачає, що у разі бездіяльності спадкоємець вважається таким, що прийняв спадщину (стаття 1268 Цивільного кодексу України). Тому, для відмови від спадщини необхідно вчинити активні дії у вигляді подання заяви про відмову.

Що стосується можливості відмови від спадщини після її прийняття, це законодавством не передбачено. Прийняття спадщини є остаточним рішенням, і після цього відмовитися від неї вже не можливо. Якщо ви зіткнулися з проблемою боргів, перевищуючих вартість спадщини, варто проконсультуватися з юристом щодо можливих дій у конкретній ситуації, зокрема розглянути питання про оспорювання боргових зобов’язань або інші юридичні механізми.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы