Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина: як розподілити майно без заплутаних судових процедур?

1
18:56, 04.10.2024
Спадщина: як розподілити майно без заплутаних судових процедур?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій батько помер, залишивши нам спадок - квартиру і автомобіль. Однак у нас з братом виникли розбіжності щодо розподілу цього майна. Які юридичні кроки потрібно підприйняти для розподілу спадку мирним шляхом і уникнення складних та тривалих судових процедур? Чи можливо скласти документ про добровільний розподіл спадку без звернення до суду? Які права та обов'язки мають спадкоємці у подібних ситуаціях за законами України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
19:13, 04.10.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У випадках, коли спадкоємці мають розбіжності щодо розподілу спадщини, найкращим рішенням буде спробувати вирішити питання мирним шляхом. Законодавство України передбачає можливість добровільного розподілу спадщини за згодою спадкоємців.

Першим кроком є звернення до нотаріуса для відкриття спадкової справи. Відповідно до статті 1221 Цивільного кодексу України, спадкоємці мають право звернутися до нотаріуса протягом шести місяців з дня відкриття спадщини для прийняття спадщини.

Якщо всі спадкоємці досягли згоди щодо розподілу майна, можна скласти договір про добровільний розподіл спадщини. Такий договір має бути нотаріально засвідченим, оскільки він стосується нерухомого майна (квартира) і транспортного засобу (автомобіль), що вимагає дотримання певної форми відповідно до статті 209 Цивільного кодексу України.

Спадкоємці мають право самостійно визначити частки у спадщині, якщо це не суперечить вже визначеним законом правам інших спадкоємців, наприклад, тих, хто має право на обов'язкову частку (стаття 1241 Цивільного кодексу України).

У разі досягнення згоди між спадкоємцями, нотаріус видає свідоцтво про право на спадщину кожному з них відповідно до домовленостей. Це дозволяє уникнути судових процедур та вирішити питання мирним шляхом.

Якщо ж досягти згоди не вдається, спадкоємці мають право звернутися до суду для вирішення спору про розподіл спадщини. Однак це може бути більш тривалим і складним процесом.

Таким чином, найоптимальнішим рішенням є складання та нотаріальне засвідчення договору про добровільний розподіл спадщини, що дозволить уникнути судових розглядів і врегулювати всі питання мирним шляхом.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


Вопрос пени
12:52, 29.07.2016

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы