Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадщина після смерті батька

1
03:12, 21.09.2024
Спадщина після смерті батька
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій батько помер два роки тому. Він був одружений, але його дружина (моя мачуха) померла за рік до його смерті. Вони не мали спільних дітей, але у батька було двоє дітей від першого шлюбу - я та мій старший брат. Батько не залишив заповіту, але у нього була квартира та автомобіль. Якщо ми говоримо про квартиру, то вона була куплена ще до його другого шлюбу, а автомобіль був придбаний під час його другого шлюбу. Моя проблема полягає в тому, що я не знаю, як правильно розподілити спадщину. Чи маю я право на половину вартості автомобіля, який був придбаний під час другого шлюбу мого батька? Чи мають участь у спадщині брати та сестри від другого шлюбу моєї матери, які не є біологічними дітьми мого батька, але жили з ним деякий час? Як розподілити спадщину, якщо мій брат відмовляється від своєї частки? Чи можу я вимагати свою частку від спадщини, якщо я не мав зв'язку з батьком багато років? Мені потрібна юридична допомога з цим питанням, оскільки я не знаю, як правильно діяти в даній ситуації.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:32, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до законодавства України, розподіл спадщини без заповіту регулюється Цивільним кодексом України. За відсутності заповіту спадкування відбувається за законом, відповідно до черги спадкоємців.

1. **Право на спадщину**: Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, першочергова черга спадкоємців включає дітей спадкодавця, його чоловіка або дружину та батьків. Оскільки ваш батько був одружений, але його дружина померла до його смерті, вона не має права на спадщину. Таким чином, ви та ваш брат є спадкоємцями першої черги.

2. **Квартира**: Оскільки квартира була придбана вашим батьком до другого шлюбу, вона, ймовірно, є його особистою власністю, а не спільною власністю подружжя. Тому вона підлягає спадкуванню серед спадкоємців першої черги.

3. **Автомобіль**: Автомобіль, придбаний під час другого шлюбу, може вважатися спільною власністю, якщо не доведено інше. Проте, оскільки на момент смерті батька його дружина вже померла, автомобіль також підлягає розподілу між спадкоємцями першої черги.

4. **Чи мають право на спадщину діти мачухи**: Діти вашої мачухи, які не є біологічними дітьми вашого батька, не мають права на спадщину вашого батька за відсутності заповіту на їх користь. Закон не передбачає прав на спадщину для пасинків та падчерок, якщо вони не були усиновлені або якщо інше не зазначено в заповіті.

5. **Відмова від спадщини**: Якщо ваш брат відмовляється від своєї частки спадщини, відповідно до статті 1273 Цивільного кодексу України, його частка переходить до інших спадкоємців першої черги, тобто до вас.

6. **Право на спадщину незалежно від зв'язку**: Відповідно до законодавства, ваше право на спадщину не залежить від наявності чи відсутності зв'язку з батьком. Ви маєте право на спадщину, оскільки є його біологічною дитиною.

Рекомендується звернутися до нотаріуса, який розпочне процес оформлення спадщини, а також, за потреби, проконсультуватися з адвокатом для детального роз'яснення вашої ситуації та можливостей щодо юридичних дій.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы