Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкові права при розлученні

1
19:52, 27.09.2024
Спадкові права при розлученні
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Як жінці, яка розлучилася з чоловіком, захистити свої спадкові права у випадку, якщо їх спільний майновий фонд був не визначений чи розподілений під час розлучення? Які кроки потрібно підприємати для забезпечення справедливого розподілу спадщини у відповідності до законодавства України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
20:20, 27.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Для захисту спадкових прав після розлучення, якщо спільне майно не було розподілено, необхідно керуватися нормами Сімейного та Цивільного кодексів України.

По-перше, відповідно до статті 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям під час шлюбу, є їх спільною сумісною власністю. Якщо майно не було розподілено під час розлучення, воно залишається спільною власністю, і кожен з подружжя має право на половину цього майна.

Для захисту своїх спадкових прав необхідно:

1. **Встановити факт спільної власності**: Якщо майно не було формально розподілено, слід звернутися до суду з позовом про визнання права на частку в спільному майні.

2. **Подати позов про поділ майна**: Відповідно до статті 71 Сімейного кодексу України, кожен із колишнього подружжя має право на поділ спільного майна після розлучення. Позов про поділ майна можна подати в суд протягом трьох років з моменту, коли один з подружжя дізнався про порушення свого права.

3. **Забезпечити виконання рішення суду**: Після отримання рішення суду про поділ майна, необхідно забезпечити його виконання, звернувшись до виконавчої служби, якщо інша сторона не виконує рішення добровільно.

4. **Спадкові права**: Якщо після розлучення один із колишніх подружжя помирає, інший може претендувати на спадщину як спадкоємець за законом, якщо він не позбавлений спадкових прав. Відповідно до статті 1261 Цивільного кодексу України, колишній подружжя належить до першої черги спадкоємців, якщо на момент смерті перебував у шлюбі з померлим. У випадку, якщо шлюб розірвано, колишній подружжя не має права на спадщину за законом, але може претендувати на частку спільного майна.

5. **Доказова база**: Зібрати всі необхідні документи, що підтверджують право на спільне майно, такі як свідоцтво про шлюб, документи про придбання майна під час шлюбу, та інші докази.

Ці кроки дозволять забезпечити справедливий розподіл спільного майна і захистити спадкові права відповідно до законодавства України. Якщо виникають труднощі, доцільно звернутися за консультацією до кваліфікованого юриста, який допоможе з процесуальними питаннями та підготовкою документів.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы