Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Спадкоємність майна: як отримати спадщину від померлого близького родича?

1
23:03, 27.09.2024
Спадкоємність майна: як отримати спадщину від померлого близького родича?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Мій батько помер, і він залишив позаду майно. Якому порядку спадкоємності підлягає розподіл його майна серед спадкоємців? Чи можуть інші члени родини претендувати на частку у спадщині, якщо вони не вказані у заповіті? Як правильно скласти заповіт або як діяти, якщо такого документу немає? Які документи та процедури потрібні для отримання спадщини від померлого близького родича відповідно до законодавства України?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
23:37, 27.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

В Україні спадкування регулюється Цивільним кодексом України (ЦКУ). Відповідно до статей 1216-1308 ЦКУ, існують два види спадкування: за заповітом і за законом.

Якщо ваш батько залишив заповіт, то розподіл майна здійснюється відповідно до цього документа. Однак, згідно зі статтею 1241 ЦКУ, певні особи мають право на обов’язкову частку у спадщині, незалежно від змісту заповіту. До таких осіб належать неповнолітні або непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки.

Якщо заповіту немає, спадщина розподіляється за законом. Стаття 1261 ЦКУ встановлює черговість спадкоємців: у першу чергу спадкоємцями є діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки. Якщо спадкоємців першої черги немає, або вони відмовляються від спадщини, право на спадкування переходить до спадкоємців другої черги (рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід), що визначено статтею 1262 ЦКУ, і так далі.

Якщо ви плануєте скласти заповіт, він має бути оформлений у письмовій формі з підписом заповідача та нотаріально засвідчений (стаття 1247 ЦКУ). У заповіті ви можете вказати осіб, яким бажаєте передати своє майно, але слід враховувати право на обов’язкову частку.

Для прийняття спадщини необхідно подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини (стаття 1269 ЦКУ). Це потрібно зробити протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (стаття 1270 ЦКУ). Необхідні документи включають свідоцтво про смерть спадкодавця, документ, що підтверджує родинні стосунки, довідку про останнє місце проживання спадкодавця та інші документи, які можуть бути потрібні для підтвердження прав на конкретне майно.

Дотримання цих процедур допоможе вам отримати спадщину відповідно до чинного законодавства України.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы