Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з орендою житла.

1
16:22, 21.09.2024
Проблема з орендою житла.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я мешканець міста Львів, власник двокімнатної квартири, яку вирішив здати в оренду. Через сервіс оголошень знайшов орендаря, із яким уклали договір оренди. Всі умови були викладені чітко та зрозуміло, в тому числі і вартість оренди, яка повинна була надходити на мій банківський рахунок щомісяця. Проте, з часом виникли проблеми. Незважаючи на те, що в договорі чітко вказано, що орендар повинен сплачувати всі комунальні платежі, він ігнорує це положення та не оплачує їх. Зараз накопичилася велика сума боргу за комунальні послуги, яку, згідно договору, зобов'язаний оплатити орендар. Окрім того, орендар займається несанкціонованим суборендою: він без мого відома та згоди здав кімнату в моїй квартирі третій особі. Я дізнався про це випадково. Які мої права та обов'язки в даній ситуації? Які юридичні дії я можу та повинен здійснити проти орендаря, який порушує умови договору оренди, не сплачує комунальні платежі та здійснює несанкціоновану суборенду? Чи можу я вимагати від нього відшкодування збитків, пов'язаних з неоплаченими комунальними платежами? Які дії я повинен здійснити для припинення суборенди та чи можу я вимагати від орендаря відшкодування збитків, пов'язаних із несанкціонованою суборендою?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:41, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У ситуації, що виникла, ви маєте ряд прав та обов'язків, які регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ) та Законом України "Про житлово-комунальні послуги". Перш за все, варто звернутися до умов підписаного договору оренди, оскільки він є основним документом, що визначає права та обов'язки сторін.

1. **Несплата комунальних платежів:**
- Згідно з частиною 2 статті 825 ЦКУ, орендар зобов'язаний сплачувати комунальні платежі, якщо це передбачено договором. У випадку, якщо орендар не виконує це зобов'язання, ви маєте право вимагати відшкодування збитків, які виникли внаслідок несплати комунальних послуг.
- Ви можете направити орендарю письмову претензію з вимогою погасити заборгованість. У разі відмови, ви маєте право звернутися до суду для стягнення заборгованості.

2. **Несанкціонована суборенда:**
- Відповідно до частини 1 статті 774 ЦКУ, орендар не має права передавати орендоване житло у суборенду без згоди орендодавця, якщо інше не передбачено договором.
- Ви можете письмово повідомити орендаря про порушення умов договору та вимагати припинення суборенди. Якщо орендар не виконує вашу вимогу, ви маєте право розірвати договір оренди в односторонньому порядку, згідно зі статтею 651 ЦКУ, за умови, що договір передбачає таку можливість.

3. **Відшкодування збитків:**
- Ви маєте право вимагати від орендаря відшкодування збитків, завданих несанкціонованою суборендою, зокрема, якщо це призвело до пошкодження майна або інших негативних наслідків. Згідно зі статтею 22 ЦКУ, збитками є втрати, яких орендар зазнає у зв'язку з порушенням зобов'язання іншою стороною.

4. **Судовий захист:**
- У разі невиконання орендарем ваших вимог, ви можете звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості за комунальні послуги, відшкодування збитків та виселення орендаря у разі істотного порушення умов договору.

Рекомендується проконсультуватися з юристом для підготовки відповідних документів та забезпечення захисту ваших прав у судовому порядку.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы