Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з кредитом після смерті позичальника

1
12:30, 07.02.2014
Проблема з кредитом після смерті позичальника
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Доброго дня,
виникла така ситуація:
батько в квітні минулого року взяв готівковий кредит в банку (Ренессанс Банк), але він раптово помер в кінці червня від інсульту. До того часу кредит сплачувався справно і жодних заборгованостей не було. Після того, що сталось ми звернулись до банку і повідомили про його смерть. Так як при укладенні договору до нього йшов договір страхування, нам сказали надіслати пакет документів у страхову компанію. Їх ми надіслали в серпні. Після цього ми неодноразово зв'язувались з банком і відслідковували ситуацію. Нам сказали, що до прийняття рішення страхової кредит заморожено і ніяких виплат проводитись не повинно. В січні цього року починаються дзвінки з банку і повідомляють про те, що є заборговіннсть по кредиту за 4 попередніх місяці і ми повинні його сплалтити. Останній дзвінок був вже з погрозами подавати на спадкоємців до суду, хоча ніхто ще не вступив в права власності. І жодного висновку чи повідомлення від страхової ми не отримали. Чи правомірні дії банку в данній ситуації і що треба робити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:29, 07.02.2014
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, що склалася, важливо розібратися з кількома ключовими аспектами: договір страхування, спадкування і права банку.

1. **Страхування кредиту**: Якщо ваш батько уклав договір страхування при отриманні кредиту, це означає, що у разі його смерті страхова компанія повинна покрити залишок кредиту. Згідно зі ст. 988 Цивільного кодексу України, страхова компанія зобов’язана виплатити страхове відшкодування у разі настання страхового випадку. Якщо страхова компанія не надала відповіді, ви маєте право звернутися до них з письмовою заявою з вимогою надати роз'яснення або рішення щодо вашої справи.

2. **Спадкування**: Згідно зі ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкоємці набувають права і обов'язки, які належали спадкодавцю. Однак, якщо ніхто ще не вступив у права спадщини, відповідальність за борги спадкодавця не може бути покладена на спадкоємців. Спадкоємці набувають відповідальності за борги лише після того, як вони офіційно приймуть спадщину (ст. 1282 Цивільного кодексу України).

3. **Дії банку**: Згідно з законодавством, банк не має права вимагати від спадкоємців сплати заборгованості до моменту вступу в спадщину. Також, дії банку, які полягають у погрозах або тиску, можуть розцінюватися як неправомірні.

Рекомендації з вашого боку:

- Направте письмове звернення до страхової компанії з вимогою надати офіційну відповідь щодо розгляду вашої справи.
- Зверніться до банку з письмовою заявою, в якій зазначте, що питання погашення кредиту повинне бути вирішене страховою компанією, а також що на даний момент немає підстав для вимог до спадкоємців, оскільки ніхто не вступив у спадщину.
- За можливості, проконсультуйтеся з адвокатом щодо захисту ваших прав у цій ситуації.

У випадку, якщо банк продовжує здійснювати тиск, можна звернутися зі скаргою до Національного банку України, який здійснює регулювання діяльності банків та може вплинути на вирішення конфлікту.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы