Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Порушення прав працівників під час карантину

1
01:06, 22.09.2024
Порушення прав працівників під час карантину
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я - працівник підприємства, яке займається виробництвом меблів в Україні. У зв'язку з введенням карантинних обмежень через пандемію COVID-19, наше підприємство було змушено призупинити роботу. Однак, після певного часу, керівництво підприємства вирішило відновити роботу, не дотримуючись при цьому встановлених карантинних вимог. Якщо раніше ми працювали в комфортних умовах, то тепер нас змушують працювати без належного забезпечення засобами індивідуального захисту та дотримання соціальної дистанції. Також були випадки, коли працівникам, які відмовлялися працювати в таких умовах, загрожували звільненням. Мені цікаво, чи є це законним? Чи можуть мене звільнити, якщо я відмовлюся працювати в небезпечних для мого здоров'я умовах, викликаних недотриманням карантинних вимог? Які мої права в цій ситуації та як їх захистити?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:42, 22.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Відповідно до законодавства України, кожен працівник має право на безпечні та здорові умови праці. Це право закріплено у статті 153 Кодексу законів про працю України (КЗпП), яка зобов'язує роботодавця забезпечити безпечні умови праці. Умови праці, що не відповідають санітарним нормам, можуть створювати загрозу для здоров'я працівників, і ви маєте право відмовитися від виконання робіт, що створюють небезпеку для вашого життя чи здоров'я (стаття 6 Закону України "Про охорону праці").

У випадку, якщо роботодавець не забезпечує належні умови праці, а саме засоби індивідуального захисту та дотримання соціальної дистанції в умовах пандемії, ви маєте право звернутися до відповідних органів, таких як Державна служба України з питань праці, зі скаргою на порушення трудового законодавства.

Щодо звільнення, роботодавець не має права звільнити вас за відмову працювати в небезпечних умовах без законних підстав. Стаття 43 КЗпП гарантує, що звільнення працівника може відбуватися лише з підстав, передбачених законодавством. Відмова від роботи в умовах, що загрожують здоров'ю, не є такою підставою.

Ваші права можуть бути захищені шляхом подання скарги до Державної служби України з питань праці або до суду. Також ви можете звернутися до профспілки, якщо така є на підприємстві, для захисту ваших інтересів.

Таким чином, ви маєте право вимагати безпечних умов праці і не можете бути звільнені за відмову працювати в небезпечних для здоров'я умовах. У разі порушення ваших прав, ви можете звертатися до компетентних органів для їх захисту.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы