Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Подолання бюрократичних перешкод при оформленні землі

1
16:10, 20.09.2024
Подолання бюрократичних перешкод при оформленні землі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, наслідував земельну ділянку від батька, який придбав її ще в радянські часи. Він ніколи не встиг перереєструвати цю землю на себе за новими законами, але користувався нею і обробляв протягом усього свого життя. Після його смерті я звернувся до місцевої влади з метою оформити права власності на землю. Однак мені повідомили, що так як земля не була перереєстрована за новими законами, вона належить державі. Я просив їх допомогти мені вирішити це питання, але вони відмовилися, посилаючись на складність процедури. З метою вирішити цю проблему, я звернувся до адвоката, який заявив, що я можу звернутися до суду з позовом про визнання мене власником землі. Однак, він також повідомив мене, що цей процес може бути дуже тривалим і складним, а також вимагатиме значних витрат. Тепер я знаходжусь у глухому куті. Чи існують в Україні закони, які допоможуть мені оформити права власності на землю, яку я успадкував від батька, не проходячи через складну процедуру судового розгляду? Чи існують юридичні механізми для захисту моїх прав як спадкоємця, якщо бюрократичні перешкоди стають непреодолимими?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:45, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо врахувати кілька аспектів українського законодавства, які можуть допомогти у вирішенні питання з оформленням права власності на землю, успадковану від батька.

По-перше, відповідно до статті 1216 Цивільного кодексу України (ЦКУ), спадкування — це перехід прав та обов'язків від померлого (спадкодавця) до спадкоємця. Це означає, що ви маєте право на спадкування всього майна, яке належало батькові, включаючи земельну ділянку.

По-друге, стаття 1258 ЦКУ визначає черговість права на спадкування за законом, де спадкоємці першої черги (діти, в тому числі усиновлені, чоловік або дружина, батьки) мають пріоритет у спадкуванні. Це підтверджує ваше право на спадкування земельної ділянки.

Щодо документального оформлення, у вашому випадку може бути застосовано положення статті 377 ЦКУ та статті 122 Земельного кодексу України (ЗКУ), які передбачають можливість оформлення права власності на земельну ділянку спадкоємцем за наявності правовстановлюючих документів, а також визнання права власності через суд у разі відсутності таких документів або їх недійсності.

Також, врахуйте, що Постанова № 1127 Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру" передбачає можливість внесення до кадастру даних про земельні ділянки, що були набуті у власність до 2004 року без необхідності судового розгляду, за умови наявності документів, що підтверджують право на цю землю.

У разі виникнення труднощів з місцевими органами влади, ви маєте право подати скаргу до вищих органів або звернутися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, що закріплено в Законі України "Про звернення громадян".

Якщо жоден із зазначених механізмів не допомагає, судовий розгляд залишається єдиним шляхом вирішення питання, хоча і може бути тривалим. В такому випадку, рекомендується звернутися за професійною правовою допомогою для підготовки та супроводу справи в суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы