Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне звільнення

1
15:28, 21.09.2024
Незаконне звільнення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в одній із великих компаній у Києві на посаді заступника начальника відділу продажу. Всього місяць тому до нашої компанії прийшов новий директор, який вирішив провести реорганізацію. Він запропонував мені нову посаду - менеджера з продажу. Я відмовився, оскільки це зниження моєї посади та зарплати. Директор сказав, що в такому випадку, я повинен покинути компанію. Я розумію, що це незаконно, але не знаю, якими кроками слід зайнятися, щоб відстояти свої права. Які документи я повинен зібрати та куди мені звернутися, щоб встановити факт незаконного звільнення? Що робити, якщо директор скаже, що я сам написав заяву на звільнення, хоча це не так? Чи можу я вимагати компенсації за невикористану відпустку? І які ще права я маю в такій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:05, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У ситуації, коли вам пропонують зміну посади без вашої згоди, важливо знати свої права та діяти відповідно до законодавства України.

1. **Зміна посади або умов праці**: Згідно зі статтею 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП), переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві допускається тільки за згодою працівника. У разі відмови працівника займати запропоновану посаду, роботодавець не має права примушувати його до звільнення.

2. **Процедура звільнення**: Якщо вас примушують до звільнення, важливо, щоб ви не підписували заяву на звільнення за власним бажанням, якщо не згодні з цим. Якщо директор погрожує звільненням, ви маєте право вимагати документального підтвердження причин звільнення. Згідно зі статтею 40 КЗпП, звільнення з ініціативи роботодавця можливе лише за певних підстав, які чітко визначені законом.

3. **Документи для збору**: Зафіксуйте всі обставини, пов'язані з пропозицією зміни посади і погрозами звільнення. Це можуть бути електронні листи, записи розмов (якщо це можливо і законно), свідчення колег. Зберігайте всі письмові документи, які стосуються зміни вашої посади або умов праці.

4. **Звернення до органів**: Якщо роботодавець намагається звільнити вас незаконно, ви можете звернутися до Державної служби України з питань праці або до суду з позовом про незаконне звільнення. Згідно зі статтею 233 КЗпП, ви маєте право подати заяву до суду про вирішення трудового спору протягом одного місяця з дня отримання копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

5. **Компенсація за невикористану відпустку**: Якщо вас звільнили, ви маєте право на грошову компенсацію за всі невикористані дні відпустки, згідно зі статтею 83 КЗпП.

6. **Інші права**: Ви маєте право вимагати виплати всіх заборгованих сум при звільненні, включаючи заробітну плату, компенсації та інші виплати, передбачені законодавством і колективним договором.

У разі виникнення додаткових питань або необхідності в юридичній підтримці, рекомендується звернутися до адвоката або профспілки, якщо така існує на вашому підприємстві, для отримання кваліфікованої допомоги.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы