Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне звільнення

1
03:28, 21.09.2024
Незаконне звільнення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював у крупній компанії більше 5 років і мав бездоганну репутацію. Однак, нещодавно мене несподівано звільнили, мотивуючи це економічною ситуацією в компанії. Але я знаю, що це не правда, адже компанія продовжує набирати нових співробітників, а мене замінили молодшим та менш досвідченим працівником, що, як я розумію, коштує компанії менше. Водночас, у моєму звільненні були порушені деякі процедурні правила. Наприклад, мені не надали попереднього письмового попередження про звільнення за місяць, як це передбачено законодавством. Які мої права в даній ситуації? Чи можу я вимагати відновлення на роботі або отримати компенсацію за незаконне звільнення? Які кроки мені потрібно зробити для цього? Чи має значення, що мене замінили менш досвідченим працівником? І які документи я повинен зібрати, щоб довести свою правоту в суді?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
04:04, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація потребує детального аналізу згідно з трудовим законодавством України. Основний нормативно-правовий акт, який регулює трудові відносини в Україні, - це Кодекс законів про працю України (КЗпП).

1. **Права працівника при звільненні**: Згідно зі ст. 40 КЗпП, звільнення за ініціативою роботодавця можливе лише з визначених підстав, таких як скорочення штату або ліквідація підприємства, проте роботодавець повинен дотримуватися певних процедур. Якщо звільнення відбулося з порушенням, ви маєте право оскаржити таке рішення.

2. **Процедура звільнення**: Відповідно до ст. 49-2 КЗпП, роботодавець зобов'язаний повідомити працівника про майбутнє звільнення у зв'язку зі скороченням штату не пізніше ніж за два місяці. Якщо вам не було надано письмового попередження, це може вважатися порушенням процедури.

3. **Вимоги до відновлення на роботі**: Ви можете вимагати відновлення на роботі через суд, якщо вважаєте звільнення незаконним. Згідно зі ст. 235 КЗпП, у разі встановлення факту незаконного звільнення суд може постановити рішення про відновлення працівника на посаді і виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

4. **Підготовка документів**: Вам необхідно зібрати докази незаконності звільнення, такі як трудовий договір, наказ про звільнення, листування з роботодавцем, свідчення колег, що підтверджують відсутність повідомлення про звільнення або інші порушення.

5. **Заміна менш досвідченим працівником**: Факт, що вас замінили менш досвідченим працівником, може бути аргументом у суді, але основна увага буде зосереджена на процедурних порушеннях.

6. **Наступні кроки**: Рекомендується звернутися до юриста для аналізу вашої справи, а потім подати позов до районного суду за місцем вашого проживання чи місцем розташування роботодавця. Зверніть увагу, що згідно зі ст. 233 КЗпП, строк звернення до суду з приводу незаконного звільнення складає один місяць з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

З дотриманням цих рекомендацій та за підтримки кваліфікованого юриста, у вас є можливість відстояти свої права та добитися справедливості.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


Не явка на суд
18:07, 24.03.2015

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы