Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Наслідки неправильного оформлення договору дарування

1
16:34, 25.09.2024
Наслідки неправильного оформлення договору дарування
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Ось який життєвий випадок мені довелося пережити: декілька років тому, коли мій батько був ще живий, він вирішив передати мені частку своєї житлової власності через договір дарування. Все було оформлено нашим сімейним юристом, який, на жаль, виявився не дуже досвідченим у цих питаннях. Виклавши всі документи в нотаріуса, ми не приділили належної уваги подробицям договору, довіряючи юристу. Тепер, після смерті батька, виявилося, що договір дарування був оформлений з порушеннями: бракує деяких важливих деталей, що стосуються об'єкта дарування, не вказано деякі обставини, які могли б вплинути на дарування, та не зазначено деякі важливі речі, що стосуються моїх прав як одержувача подарунка. Все це призвело до того, що моя сестра, яка не отримала жодної частини від батька, зараз веде справу в суді, заявляючи про недійсність договору дарування. Вона стверджує, що батько був недієздатним під час підписання договору, а тому вважає, що договір не може мати юридичної сили. Я боюся, що через помилки у договорі, я можу втратити свою власність. Тому, хотілося б попросити юридичну консультацію. Які є шанси виграти суд, якщо договір дарування був оформлений з порушеннями? Які кроки мені варто зробити, щоб захистити свої права в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:47, 25.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У цій ситуації важливо звернути увагу на кілька аспектів, які можуть вплинути на результат судового розгляду. По-перше, слід ретельно перевірити договір дарування на відповідність вимогам, що встановлені Цивільним кодексом України (ЦКУ). Згідно з статтею 717 ЦКУ, договір дарування має бути укладений в письмовій формі, якщо він передбачає передачу нерухомого майна, і підлягає нотаріальному посвідченню. Якщо ці вимоги були порушені, договір може бути визнаний недійсним.

По-друге, питання дієздатності дарувальника є ключовим. Відповідно до статті 225 ЦКУ, правочин, вчинений особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій або не могла керувати ними, є недійсним. Якщо сестра доведе, що під час підписання договору батько був недієздатним, це може стати підставою для визнання договору недійсним.

Водночас, щоб захистити свої права, рекомендується:

1. Зібрати докази щодо дієздатності батька на момент підписання договору. Це можуть бути медичні документи, свідчення лікарів або інших осіб, які могли підтвердити його стан здоров'я.

2. Перевірити правильність оформлення договору дарування. Якщо є можливість виправити помилки, що не впливають на суттєві умови договору, спробуйте це зробити.

3. Звернутися до кваліфікованого адвоката, який спеціалізується на справах з нерухомістю та спадкових спорах, для отримання професійної правової допомоги.

4. Підготуватися до судового розгляду, зібравши всі необхідні докази та документи, які підтверджують ваші права на власність.

Враховуючи складність ситуації, важливо діяти швидко та зважено, щоб захистити свої права та інтереси.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы