Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Конфлікт інтересів у власності нерухомості

1
03:16, 21.09.2024
Конфлікт інтересів у власності нерухомості
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, громадянин України, у спадок від батька отримав частку нерухомості, зокрема частину будинку та земельної ділянки. Проте, відповідно до спадкової угоди, решта нерухомості перейшла до моєї сестри. Вона вже довгий час проживає за кордоном і не використовує дану власність. Я ж, навпаки, постійно проживаю в цьому будинку та використовую землю. Нещодавно я дізнався, що моя сестра має намір продати свою частку нерухомості третій особі. Я занепокоєний, що це може призвести до порушення моїх прав та інтересів. В той же час, я не маю достатньо коштів, щоб викупити її частку. Які мої права в даній ситуації? Чи можу я заперечити проти продажу? Чи є можливість використати механізми правового захисту, щоб забезпечити мої інтереси? Які юридичні кроки я можу вжити, щоб запобігти можливому конфлікту інтересів та відстояти своє право на використання нерухомості?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:54, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У ситуації, що склалася, ваші права регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ), зокрема положеннями про співвласність та переважне право купівлі частки в спільній частковій власності.

Відповідно до статті 361 ЦКУ, спільна часткова власність передбачає, що кожен співвласник має право на частку в спільному майні. Якщо ваша сестра має намір продати свою частку третій особі, то згідно зі статтею 362 ЦКУ, у вас є переважне право на купівлю цієї частки за ціною, за якою вона пропонується третій особі, і на інших рівних умовах. Це право означає, що сестра повинна повідомити вас про намір продати свою частку та запропонувати вам придбати її.

Якщо ваша сестра не виконала цей обов’язок і уклала договір купівлі-продажу з третьою особою без вашого відома, ви можете звернутися до суду з вимогою про переведення на вас прав і обов'язків покупця відповідно до частини 4 статті 362 ЦКУ. Для цього вам потрібно буде довести, що ви готові придбати частку на умовах, запропонованих третій особі.

Щодо можливості заперечення проти продажу, якщо ви не маєте фінансової можливості викупити частку, закон не передбачає заборони продажу частки в спільній власності. Однак ви маєте право ініціювати поділ (виділ) майна в натурі, якщо це можливо, або вимагати встановлення порядку користування спільним майном відповідно до статей 364 та 367 ЦКУ. Це може допомогти уникнути конфліктів з новим співвласником.

Також розгляньте можливість проведення переговорів з сестрою щодо умов користування майном або можливості відстрочення продажу до того часу, коли у вас з'явиться можливість викупити частку.

Таким чином, ви маєте переважне право купівлі частки та можете скористатися судовим захистом ваших прав, якщо вони будуть порушені. Однак для уникнення конфліктів і збереження добрих відносин з сестрою, може бути доцільним спробувати знайти компромісне рішення через переговори.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы