Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Заборона роботи в нічний час: які права?

1
17:43, 20.09.2024
Заборона роботи в нічний час: які права?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маючи працевлаштовану на посаді касира в нічну зміну в одному з київських супермаркетів, я столкнулася з такою ситуацією: після зміни законодавства, яке обмежує роботу жінок у нічний час, мені запропонували перейти на денну зміну або піти з роботи. Чи є це законним, враховуючи, що умови праці були встановлені ще на момент мого прийому на роботу, а тепер мені пропонують змінити їх без збереження заробітної плати? Чи можливо вважати це порушенням моїх трудових прав, і які юридичні шляхи є для захисту моїх інтересів в ситуації з непередбаченого змінення законодавства про нічну роботу жінок?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
18:18, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація стосується змін умов праці у зв'язку з законодавчими обмеженнями на нічну роботу жінок, що може бути пов'язано з новою редакцією законодавства про охорону праці. Важливо розуміти, що зміна умов праці повинна відповідати нормам Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Згідно зі статтею 8 КЗпП, умови трудового договору можуть бути змінені лише за згодою сторін, якщо інше не передбачене законодавством. Однак, стаття 32 КЗпП передбачає, що у разі змін в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці (включаючи зміну робочого часу) за умови повідомлення працівника не пізніш, ніж за два місяці.

Якщо зміни законодавства обмежують нічну роботу для певної категорії працівників, це може вважатися "зміною в організації виробництва і праці", але роботодавець зобов'язаний дотримуватися процедури, передбаченої КЗпП. Важливо, щоб запропоновані зміни не погіршували умов праці працівника без його згоди, включаючи збереження рівня заробітної плати або надання компенсацій.

Закон України "Про охорону праці" може містити спеціальні положення, що регулюють нічну роботу жінок. Стаття 175 КЗпП забороняє залучення жінок до нічних робіт, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Якщо ви вважаєте, що ваші права порушені, ви маєте право звернутися до профспілки, якщо вона є на підприємстві, або подати скаргу до Державної служби України з питань праці. Також ви можете звернутися до суду за захистом своїх трудових прав, зокрема для оскарження незаконної зміни умов праці.

Таким чином, рекомендується зібрати всі документи, що підтверджують ваші умови праці на момент прийому на роботу, та отримати консультацію юриста для визначення подальших кроків у захисті своїх прав.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы