Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втрата роботи через недотримання умов трудового договору

1
14:51, 26.09.2024
Втрата роботи через недотримання умов трудового договору
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на підприємстві без офіційного трудового договору, але у мене була усна угода з керівництвом щодо умов праці та заробітної плати. Однак, через певний час мені було відмовлено у продовженні робочого місця без будь-яких пояснень. Які мої права в цій ситуації, чи можу я вимагати компенсацію за втрачений час та заробітну плату? Як довести факт моєї роботи та укласти трудовий договір у такій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:02, 26.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

В Україні трудові відносини регулюються Кодексом законів про працю (КЗпП). Згідно з частиною 1 статті 21 КЗпП, трудовий договір може бути укладений як в усній, так і в письмовій формі. При цьому, навіть якщо трудові відносини не були оформлені письмово, наявність фактичних трудових відносин може бути визнана через суд.

1. **Доведення факту роботи**: Ви можете використати різні види доказів для підтвердження факту роботи. Це можуть бути свідчення колег, документи, що підтверджують виконання вами певних завдань (наприклад, електронні листи, звіти), фотографії з робочого місця, записи в журналах компанії тощо. Також важливими є свідчення про отримання заробітної плати (наприклад, банківські виписки, розписки в отриманні коштів).

2. **Захист прав працівника**: Ваша ситуація підпадає під категорію "нелегальної праці", що порушує чинні норми права. Згідно зі статтею 232 КЗпП, працівник має право звернутися до суду з вимогою про визнання факту трудових відносин, якщо роботодавець відмовляється їх визнавати. У разі успішного розгляду справи суд може зобов'язати роботодавця укласти трудовий договір та виплатити належну заробітну плату.

3. **Компенсація та виплата заробітної плати**: Згідно з частиною 1 статті 235 КЗпП, у разі незаконного звільнення працівника або відмови у продовженні трудових відносин, працівник має право на відшкодування заробітної плати за весь час вимушеного прогулу. Це можливо за умови доведення факту роботи та визначення розміру заробітної плати.

4. **Куди звернутися**: Ви можете звернутися до територіального органу Державної служби з питань праці для проведення перевірки та захисту ваших прав. Також рекомендується консультація з юристом, що спеціалізується на трудовому праві, для підготовки та подання позову до суду.

Таким чином, навіть за відсутності письмового трудового договору, у вас є можливість захистити свої права та отримати належні виплати, якщо ви зможете довести факт виконання трудових обов'язків на підприємстві.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы