Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Втрата права власності на квартиру через борги.

1
12:58, 20.09.2024
Втрата права власності на квартиру через борги.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Моя ситуація наступна: я є власником квартири, яку купив декілька років тому. Останнім часом, у зв'язку з особистими труднощами, я не міг вчасно сплачувати комунальні платежі, і накопичився значний борг. Нещодавно мені прийшло повідомлення від комунальної компанії про те, що вони наміряються звернутися до суду з позовом про стягнення боргу, а також про вилучення моєї квартири за боргами. Як діяти в цій ситуації, щоб не втратити квартиру? Які закони і нормативні акти України регулюють цю ситуацію, і чи може комунальна компанія дійсно звернутися до суду з такими вимогами? Які права мені гарантуються Конституцією та законодавством України в даній ситуації, чи можу я розраховувати на їх захист і які документи потрібно підготувати, щоб довести свою правоту перед судом? Які юридичні методи використовуються для вирішення подібних спорів, і чи є можливість відзначити борг без втрати квартири?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:12, 20.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У вашій ситуації важливо розуміти, що законодавство України передбачає декілька механізмів для захисту права власності та вирішення боргових зобов'язань.

1. **Захист права власності.** Відповідно до статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Примусове позбавлення власності можливе лише за рішенням суду.

2. **Порядок стягнення заборгованості.** Комунальна компанія може звернутися до суду для стягнення боргу за комунальні послуги. Однак, вилучення квартири є крайнім заходом і можливе лише за наявності рішення суду про звернення стягнення на майно. Згідно зі статтею 47 Закону України "Про виконавче провадження", звернення стягнення на житло боржника можливе, якщо інше майно відсутнє або його недостатньо для покриття боргу.

3. **Ваші права як боржника.** Ви маєте право на захист своїх інтересів у суді. Це включає подання заперечень на позов, надання доказів вашої платоспроможності або обґрунтування необхідності реструктуризації боргу. Стаття 59 Цивільного процесуального кодексу України гарантує вам право подавати докази для підтвердження своїх доводів.

4. **Можливість реструктуризації боргу.** Закон України "Про житлово-комунальні послуги" передбачає можливість укладення договору про реструктуризацію заборгованості. Це може бути корисним для зменшення фінансового навантаження і уникнення судового розгляду.

5. **Що робити.** По-перше, зв'яжіться з комунальною компанією для обговорення можливості реструктуризації боргу. По-друге, зберіть усі документи, що підтверджують ваші доходи та витрати, а також будь-які платежі, які ви вже здійснили. По-третє, проконсультуйтеся з юристом для підготовки захисту в суді, якщо справа дійде до судового розгляду.

Таким чином, ваші дії мають бути спрямовані на врегулювання боргу мирним шляхом, з урахуванням власних фінансових можливостей, та підготовку до можливого судового розгляду з метою захисту свого права власності.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации


накопитель
20:57, 10.08.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы