Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Спадкове право: як розподілити майно після смерті батька в Україні?

1
02:07, 30.09.2024
Спадкове право: як розподілити майно після смерті батька в Україні?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, Андрій, з Львова, звертаюся за консультацією щодо спадкових прав. Після смерті мого батька виникли питання щодо розподілу його майна між спадкоємцями. Які права і обов'язки мають учасники спадкування? Яким чином проводиться поділ майна та які юридичні кроки потрібно вжити для вирішення цієї ситуації? Чи потрібна угода між спадкоємцями для доброзичливого розподілу спадщини? Буду вдячний за професійну консультацію з цього питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:55, 30.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

В Україні питання спадкування регулюються Цивільним кодексом України (ЦКУ). Після смерті спадкодавця його майно переходить до спадкоємців за заповітом або за законом (статті 1216-1308 ЦКУ).

Спадкоємці за законом поділяються на черги, і право на спадщину мають спадкоємці першої черги, до яких належать діти, один з подружжя, що пережив спадкодавця, та його батьки (стаття 1261 ЦКУ). Якщо заповіт відсутній або якщо в ньому не вказано всього майна, спадщина розподіляється згідно з законом.

Для прийняття спадщини спадкоємці повинні подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця (стаття 1269 ЦКУ). Якщо цей строк пропущено з поважних причин, його можна поновити через суд.

Розподіл майна між спадкоємцями може бути здійснений за домовленістю між ними. Якщо всі спадкоємці погоджуються, вони можуть укласти угоду про розподіл спадщини, яка підлягає нотаріальному посвідченню (стаття 1267 ЦКУ). Така угода дозволяє уникнути судових спорів і вирішити питання мирно.

У випадку, якщо спадкоємці не можуть дійти згоди, розподіл спадщини може бути здійснений через суд. Суд визначить частки кожного спадкоємця та вирішить спірні питання (стаття 1273 ЦКУ).

Отже, для вирішення питання спадщини необхідно:
1. Подати заяву про прийняття спадщини до нотаріуса.
2. У разі відсутності заповіту — визначити коло спадкоємців за законом.
3. Якщо є можливість, укласти угоду про розподіл спадщини.
4. У разі незгоди — звернутися до суду для вирішення спору.

Юридична консультація щодо конкретних дій може залежати від особливостей вашої ситуації, тому рекомендується звернутися до кваліфікованого юриста для отримання більш детальних порад.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы