Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з відпусткою по догляду за дитиною

1
21:01, 20.09.2024
Проблема з відпусткою по догляду за дитиною
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є матір'ю двох неповнолітніх дітей, одній з яких тільки виповнилося три роки, а іншому - шість. Зараз я перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Однак, в останній час у мене виникли проблеми на роботі. Моя роботодавець намагається відмовитися від моїх послуг через те, що я перебуваю в декретній відпустці. Він стверджує, що моя відсутність на робочому місці негативно впливає на роботу компанії. Однак, я знаю, що це протирічить закону, оскільки я маю право на відпустку по догляду за дитиною до шести років. Я хочу знати, як я можу захистити свої права в даній ситуації? Чи маю я право вимагати продовження відпустки по догляду за дитиною до шести років, не боячись при цьому втратити роботу? Чи може роботодавець відмовитись від моїх послуг, враховуючи те, що я перебуваю в декретній відпустці? Що я можу зробити, якщо він все ж таки вирішить звільнити мене, не дотримуючись при цьому закону?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
21:52, 20.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Ваша ситуація регулюється трудовим законодавством України, зокрема Кодексом законів про працю України (КЗпП) та Законом України "Про відпустки".

По-перше, ви маєте право на відпустку по догляду за дитиною до трьох років, згідно зі статтею 179 КЗпП України. Крім того, за вашим бажанням, ця відпустка може бути продовжена до досягнення дитиною шести років, якщо дитина потребує домашнього догляду, що підтверджується медичним висновком.

По-друге, відповідно до статті 184 КЗпП України, звільнення жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства. Це означає, що ваш роботодавець не має права звільняти вас під час вашої відсутності через декретну відпустку.

Якщо роботодавець все ж таки вирішить звільнити вас, ви маєте право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу на підставі статті 235 КЗпП України.

Для захисту своїх прав рекомендується письмово повідомити роботодавця про ваше право на продовження відпустки, надавши відповідний медичний висновок, якщо це потрібно. Також корисно зберігати всі документи, що стосуються вашої відпустки та листування з роботодавцем, для можливого використання в суді.

У разі порушення ваших прав ви маєте право звернутися до Державної служби України з питань праці або подати позов до суду. Це дозволить забезпечити дотримання ваших трудових прав і запобігти незаконному звільненню.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы