Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблема з правом власності на квартиру після розлучення

1
12:27, 22.09.2024
Проблема з правом власності на квартиру після розлучення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Є така складна ситуація: я був у шлюбі з жінкою, і ми придбали квартиру. Проте, в договорі купівлі-продажу було зазначено, що квартира купується за мої кошти, але в якості власника записана моя дружина. Через певний час ми розлучилися. Я хочу відмовитися від своєї частки власності на квартиру в користь нашої спільної неповнолітньої дочки. Але моя колишня дружина не згодна з цим і вимагає, щоб я відмовився від своєї частки в її користь. Вона вже звернулась до суду з позовом про поділ майна, але я не знаю, які мої права в цій ситуації. Відповідно, яким чином я можу оформити відмову від своєї частки власності на квартиру в користь нашої дочки, при цьому зберігаючи свої права і інтереси? Які можуть бути юридичні наслідки такого рішення для мене, і як я можу захистити свої права в суді проти позову колишньої дружини про поділ майна?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:27, 22.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо розібратися з кількома аспектами, які регулюються сімейним та цивільним законодавством України.

1. **Спільне майно подружжя**: Згідно зі статтею 60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, незалежно від того, на чиє ім'я воно було придбане. Це означає, що, попри те, що в договорі купівлі-продажу вказано вашу дружину як власника, ви маєте право на частку в цьому майні.

2. **Поділ майна**: Відповідно до статті 69 Сімейного кодексу України, ви маєте право подати зустрічний позов до суду про поділ майна подружжя, якщо вважаєте, що позов вашої колишньої дружини порушує ваші права. Суд має оцінити всі обставини справи, включаючи джерела походження коштів на придбання квартири.

3. **Відмова від частки на користь дитини**: Ви можете відмовитися від своєї частки на користь вашої дочки через укладення договору дарування. Згідно зі статтею 717 Цивільного кодексу України, такий договір має бути нотаріально посвідчений. Однак, враховуйте, що для укладення цього договору необхідна згода іншого співвласника (колишньої дружини), оскільки спільна сумісна власність передбачає спільне розпорядження.

4. **Захист прав у суді**: Для захисту своїх прав у суді ви можете скористатися правом на адвокатську допомогу. Адвокат може допомогти зібрати докази, що підтверджують ваші вимоги, наприклад, підтвердження, що кошти на придбання квартири були вашими особистими.

5. **Юридичні наслідки**: Передача частки на користь дитини може мати наслідки у вигляді втрати права власності на цю частку. Важливо врахувати, що, ставши власником, дитина набуде прав, які будуть захищені законом, але розпорядження майном неповнолітньої особи здійснюється за згодою опікунів або батьків.

З огляду на складність ситуації і важливість правильного оформлення документів, рекомендується звернутися за консультацією до професійного юриста, який допоможе детальніше розібратися в усіх аспектах вашої справи та забезпечити захист ваших інтересів у суді.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы