Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Проблема з незаконною забудовою.

1
17:22, 25.09.2024
Проблема з незаконною забудовою.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я живу в приватному секторі в місті Харків, вулиця на якій я живу є дуже вузькою і не призначеною для інтенсивного руху транспорту. Нещодавно, мій сусід почав будівництво багатоповерхового будинку на своїй ділянці, яка розташована безпосередньо поряд з моєю. При цьому, він не має ніяких дозвільних документів на таке будівництво. Це будівництво призводить до значного збільшення автомобільного руху по нашій вулиці, що створює нестерпний шум, пил, а також перешкоджає моєму високоякісному відпочинку вдома. Якщо будівництво буде завершено, то я втрачу вигляд з вікна, а це знизить вартість моєї нерухомості. Я звертався до місцевої влади, але вони не зробили нічого для вирішення цієї проблеми. Які мої права в цій ситуації? Чи можу я звернутися до суду з приводу незаконного будівництва? Який порядок дій я повинен дотримуватися, щоб забезпечити припинення будівництва і відшкодування моїх моральних та матеріальних збитків?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
17:39, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

У Вашій ситуації є кілька аспектів, на які варто звернути увагу з правової точки зору.

По-перше, будь-яке будівництво в Україні повинно відповідати вимогам містобудівного законодавства. Згідно зі ст. 34 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", забудовник зобов'язаний отримати всі необхідні дозвільні документи перед початком будівництва, серед яких може бути дозвіл на виконання будівельних робіт, проектна документація тощо. Відсутність таких документів свідчить про порушення законодавства.

По-друге, якщо будівництво ведеться без необхідних дозволів, Ви маєте право звернутися до органів державного архітектурно-будівельного контролю із заявою про перевірку законності будівництва. Згідно зі ст. 41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", ці органи мають право зупиняти будівництво у разі виявлення порушень.

Крім того, Ви можете подати до суду позов щодо припинення будівництва та відшкодування збитків. Згідно зі ст. 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними діями, підлягає відшкодуванню в повному обсязі, якщо буде доведено причинно-наслідковий зв'язок між діями сусіда і вашими збитками.

Для відшкодування моральної шкоди, згідно зі ст. 23 Цивільного кодексу України, необхідно довести, що неправомірні дії завдали Вам моральної шкоди, наприклад, через постійний шум або втрату естетичних характеристик житлового приміщення.

Порядок дій може включати:

1. Збір доказової бази: фотографії, відеозаписи будівництва, свідчення сусідів.
2. Подання заяви до органів архітектурно-будівельного контролю.
3. Звернення до суду з позовом про припинення будівництва і відшкодування збитків.

Рекомендується також звернутися за консультацією до адвоката, який спеціалізується на питаннях нерухомості та будівництва, для детального аналізу Вашої ситуації та підготовки необхідних документів для судового розгляду.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы