Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Потрібен адвокат у Саках: чи можу я вимагати компенсацію за порушення прав на роботі?

1
15:43, 28.09.2024
Потрібен адвокат у Саках: чи можу я вимагати компенсацію за порушення прав на роботі?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я, як житель Сак, звертаюся за консультацією щодо моєї ситуації на роботі. Мене звільнили без попередження і обґрунтування, що, на мою думку, порушує мої трудові права. Чи можу я вимагати компенсацію за таке незаконне звільнення? Які кроки мені потрібно підтримати свої права в цій ситуації? Які докази мені потрібно зібрати для успішного вирішення цього питання юридичним шляхом? Які терміни та процедури потрібно врахувати при поданні скарги до відповідних інстанцій? Буду вдячний за професійну консультацію з цього питання.

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
16:34, 28.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

Звільнення без попередження та обґрунтування може бути визнане незаконним, якщо воно не відповідає вимогам трудового законодавства України. Основним законодавчим актом, що регулює трудові відносини в Україні, є Кодекс законів про працю України (далі - КЗпП).

1. **Підстави для звільнення**: Згідно з КЗпП, роботодавець має право звільнити працівника лише на підставах, передбачених статтею 40, серед яких є систематичне невиконання обов'язків, прогул, поява на роботі в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння тощо. Звільнення без обґрунтованої причини може бути визнано незаконним.

2. **Процедура звільнення**: Згідно зі статтею 43 КЗпП, звільнення працівника з ініціативи роботодавця має відбуватися з дотриманням певної процедури, яка включає попереднє повідомлення та наявність підстав. Якщо ці вимоги не були дотримані, це може стати основою для визнання звільнення незаконним.

3. **Компенсація за незаконне звільнення**: Якщо звільнення буде визнано незаконним, працівник має право на поновлення на посаді, виплату заробітної плати за весь час вимушеного прогулу (стаття 235 КЗпП) та компенсацію моральної шкоди (стаття 237-1 КЗпП).

4. **Докази**: Для успішного вирішення питання необхідно зібрати докази, які підтверджують відсутність законних підстав для звільнення та недотримання процедури звільнення. Це можуть бути копії наказу про звільнення, листування з роботодавцем, свідчення колег тощо.

5. **Процедури та терміни**: Згідно зі статтею 233 КЗпП, працівник має право оскаржити звільнення у суді протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

6. **Кроки**:
- Звернутися до роботодавця із письмовою вимогою про надання пояснень щодо підстав звільнення.
- Подати скаргу до Державної служби України з питань праці.
- Підготувати та подати позов до суду про поновлення на роботі та виплату компенсацій.

Рекомендується звернутися до юриста або адвоката для отримання детальної консультації та допомоги в підготовці документів для судового розгляду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы