Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Неправомірне звільнення з роботи.

1
13:49, 21.09.2024
Неправомірне звільнення з роботи.
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на посаді старшого менеджера в приватному підприємстві вже понад п'ять років. Через останній рік, у зв'язку з Covid-19 пандемією, наша компанія переживала фінансові труднощі, і мені було запропоновано зниження зарплати на 20%, на що я погодився. В той же час, я продовжував виконувати всі свої обов'язки та показувати хороші результати в роботі. Проте, нещодавно я отримав лист з повідомленням про моє звільнення без будь-якого обґрунтування. Я вірю, що це було неправомірне звільнення, оскільки мені не було надано жодних попереджень або причин для цього. Крім того, я підозрюю, є певні пункти в моєму трудовому договорі, які були порушені під час процесу звільнення. Як я можу відстояти свої права в даній ситуації? Чи можу я вимагати компенсації за неправомірне звільнення? Чи є шанси виграти судовий процес, якщо я вирішу буду його ініціювати?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
14:26, 21.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Ваша ситуація може бути розглянута як потенційно неправомірне звільнення, якщо не були дотримані вимоги чинного законодавства України про працю.

По-перше, відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України, звільнення працівника з ініціативи роботодавця може бути здійснене лише з певних підстав, таких як скорочення штату, невідповідність займаній посаді, систематичне невиконання обов'язків та інші. Крім того, роботодавець зобов'язаний попередньо повідомити працівника про звільнення у письмовій формі за два місяці до дати звільнення у випадку скорочення штату (стаття 49-2 КЗпП).

По-друге, якщо у вашому трудовому договорі передбачені конкретні умови звільнення, які не були дотримані, це може бути підставою для оскарження рішення роботодавця.

Ви маєте право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу (стаття 235 КЗпП). Крім того, ви можете вимагати компенсацію моральної шкоди, якщо доведете, що звільнення спричинило вам моральні страждання (стаття 237-1 КЗпП).

Щоб підвищити шанси на успішне вирішення справи, рекомендується зібрати всі докази, які можуть підтвердити вашу правоту, такі як копії трудового договору, листування з роботодавцем, довідки про результати роботи тощо. Також бажано проконсультуватися з юристом, який спеціалізується на трудовому праві, для отримання детальної консультації та підготовки до судового процесу.

Судова практика показує, що у випадках, коли роботодавець не дотримується встановлених законодавством процедур звільнення, працівники мають значні шанси на успішне оскарження таких рішень у суді.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы