Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Договірні відносини при землевпорядкуванні

1
13:20, 20.09.2024
Договірні відносини при землевпорядкуванні
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Хочу розпочати процес землевпорядкування для мого приватного земельного ділянки, але стикаюся зі складними юридичними нюансами. Ділянка була придбана у 90-ті роки без належного оформлення, але з того часу я використовував її для особистого господарства. Відомо, що ділянка була відведена колишньому колгоспу, але після його розпаду, як я розумію, вона повинна була перейти в державну власність. Проте, ніякої документації про це не існує. Мені потрібно розібратися, чи можу я претендувати на земельну ділянку як на свою приватну власність, та які саме документи потрібно подати для цього. Я також хотів би зрозуміти, які можливі ризики і наслідки, якщо виявиться, що є ще декілька осіб, які можуть претендувати на цю ділянку, адже у минулому мій дід використовував цю ділянку для ведення колективного господарства разом з іншими мешканцями села. Чи не буде це перешкодою для мене стати повноправним власником цієї земельної ділянки?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
13:51, 20.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

Для вирішення питання щодо землевпорядкування та оформлення права власності на земельну ділянку, яка була придбана без належного оформлення, слід діяти у кілька етапів, з урахуванням чинного законодавства України.

По-перше, необхідно з'ясувати правовий статус земельної ділянки. Згідно з частиною 1 статті 79 Земельного кодексу України, земельна ділянка є частиною земної поверхні з встановленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами. Важливо перевірити, чи внесена ця ділянка до Державного земельного кадастру. Якщо ні, вам потрібно здійснити кадастрову зйомку, яка передбачає встановлення меж та реєстрацію ділянки.

По-друге, для оформлення права власності на цю земельну ділянку необхідно зібрати докази, що підтверджують факт її використання та придбання. Це можуть бути будь-які документи, що підтверджують факт передачі ділянки вам або вашій родині (наприклад, договори, квитанції, свідчення сусідів тощо). Якщо таких документів немає, слід розглянути можливість визнання права власності через суд на підставі набувальної давності. Відповідно до статті 344 Цивільного кодексу України, особа, яка добросовісно, відкрито і безперервно володіє нерухомим майном протягом 10 років, може набути право власності на нього.

По-третє, якщо існує ймовірність претензій з боку інших осіб, важливо з'ясувати, чи є у них підстави для таких претензій. Якщо ділянка використовувалася колективно, можливо, є інші співвласники. У такому випадку може знадобитися залагодження питання в судовому порядку.

Щодо ризиків, слід враховувати можливість виникнення спорів з іншими особами або державними органами, які можуть мати інтереси щодо цієї ділянки. У разі судових розглядів, вам знадобиться юридична допомога для захисту своїх прав.

Оформлення права власності на землю в Україні є досить складним процесом, що вимагає ретельної підготовки та наявності відповідних документів. Рекомендується звернутися до юриста або адвоката, який спеціалізується на земельних питаннях, для отримання кваліфікованої допомоги та супроводу в процесі оформлення.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы