Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Дискримінація в місці роботи

1
01:09, 25.09.2024
Дискримінація в місці роботи
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю в міжнародній корпорації, яка має представництво в Україні, де і проживаю. Останнім часом я відчуваю значний тиск з боку мого безпосереднього керівника, який є громадянином іншої країни. Цей тиск проявляється у вигляді несправедливого відношення, публічних образ та зниження мого професійного статусу без обгрунтованих причин. Я вважаю, що це є формою дискримінації, оскільки інші співробітники, які не є громадянами України, не зазнають подібного відношення. Які юридичні кроки я можу здійснити в рамках українського законодавства для захисту своїх прав, враховуючи що компанія має міжнародний статус, а мій керівник - громадянин іншої країни? Чи маю я право на захист від дискримінації в місці роботи за рахунок національності, якщо мій роботодавець - міжнародна компанія?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
01:31, 25.09.2024
Консультирует юрист: Адвокат Дмитрий Зенкин

Відповідно до законодавства України, кожен працівник має право на захист від дискримінації в сфері трудових відносин. Це право гарантується Конституцією України, яка передбачає, що всі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах (стаття 21 Конституції України). Крім того, стаття 24 Конституції гарантує рівні права та можливості для всіх громадян, незалежно від національності, раси, віросповідання та інших ознак.

Згідно з Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", дискримінація визначається як рішення, дія чи бездіяльність, спрямовані на обмеження або привілей, які мають на меті або можуть спричинити нерівне ставлення до осіб за ознаками, зокрема, раси, національності, мови (стаття 1 Закону).

Відповідно до Кодексу законів про працю України, роботодавець зобов’язаний забезпечити рівність можливостей для всіх працівників без дискримінації (стаття 2-1). Це означає, що міжнародний статус компанії та національність вашого керівника не звільняють роботодавця від обов’язку дотримуватися українського законодавства щодо захисту прав працівників.

Якщо ви вважаєте, що стали жертвою дискримінації, ви можете вжити наступні кроки:

1. **Зверніться до роботодавця**: Подайте офіційну скаргу на ім’я керівництва компанії або до відділу кадрів, описуючи випадки дискримінації та надаючи будь-які наявні докази.

2. **Зверніться до Державної служби України з питань праці**: Цей орган здійснює контроль за дотриманням законодавства про працю та може провести перевірку щодо вашої скарги.

3. **Зверніться до суду**: Ви маєте право подати позов до суду про відновлення порушених прав та відшкодування моральної шкоди.

4. **Зверніться до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини**: Це може бути ефективним кроком у випадках систематичної дискримінації.

Важливо зібрати всі можливі докази дискримінації, такі як електронні листи, записи розмов, свідчення колег, що можуть підтвердити ваші твердження. Це допоможе у разі розгляду вашої справи.

______________
З повагою, адвокат Дмитро Зенкін.
Юридичні послуги від професіонала, дорого!
Тел.:(067) 986-15-40
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы