Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Проблеми з орендою землі

1
11:30, 21.09.2024
Проблеми з орендою землі
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Виникла складна ситуація, яка потребує юридичної консультації. Я є власником приватного підприємства, яке займається сільськогосподарською діяльністю. З 2008 року ми орендуємо декілька ділянок землі від різних приватних осіб та одну від місцевої громади. Всі договори оформлені належним чином, відповідно до чинного законодавства. Згідно з умовами договорів, термін оренди виходить в 2023 році. Однак, з початком цього року, виникли проблеми. Декілька власників земельних ділянок, які ми орендуємо, передали свою власність своїм спадкоємцям. Ті, в свою чергу, висловили намір не продовжувати договори оренди після їх закінчення. Більше того, вони вимагають, щоб ми негайно припинили використання землі. В той же час, місцева громада, яка є власником найбільшої ділянки, яку ми орендуємо, також висловила намір не продовжувати договір оренди. Вони аргументують це тим, що планують використовувати цю землю для реалізації інфраструктурного проекту. Які дії я можу вжити для захисту своїх інтересів в цій ситуації? Чи можу я звернутися до суду з позовом про продовження договорів оренди? Які є законодавчі норми, що регулюють ці питання?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
12:11, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У Вашій ситуації важливо звернути увагу на кілька правових аспектів, що регулюються Земельним кодексом України та Цивільним кодексом України.

По-перше, відповідно до статті 32 Закону України "Про оренду землі", орендар має переважне право на укладення договору оренди на новий строк. Це право може бути реалізовано за умови, що орендар належно виконував свої обов'язки за договором. Для реалізації цього права Вам необхідно звернутися до орендодавців з письмовою заявою про намір продовжити оренду не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії договору.

По-друге, якщо спадкоємці власників земельних ділянок відмовляються від продовження договору оренди, слід звернутися до суду з позовом про захист Ваших прав. Ви можете посилатися на статтю 651 Цивільного кодексу України, яка передбачає можливість зміни або розірвання договору в судовому порядку у разі, якщо сторона, з якою укладено договір, порушує його умови.

Щодо орендованої ділянки, яка належить місцевій громаді, важливо зазначити, що відповідно до статті 141 Земельного кодексу України, припинення права користування земельною ділянкою можливе, якщо це передбачено договором або законом. Якщо у вашому договорі з громадою передбачено, що оренда може бути припинена у зв'язку з суспільними потребами, це може бути правомірною підставою для відмови у продовженні договору.

Проте, якщо Ви вважаєте, що ваші права були порушені, Ви маєте право звернутися до суду з позовом про захист своїх прав на підставі статті 16 Цивільного кодексу України. У такому позові Ви можете вимагати визнання недійсним рішення про відмову в продовженні договору або відшкодування збитків.

Рекомендується отримати консультацію від адвоката, який спеціалізується на земельному праві, для підготовки обґрунтованої правової позиції та документів для судового розгляду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы