Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Права співвласника на нежитлове приміщення

1
03:10, 21.09.2024
Права співвласника на нежитлове приміщення
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я є співвласником нежитлового приміщення в багатоквартирному будинку. Це приміщення було куплено мною та моїм партнером з метою відкриття кафе. Однак, виникли певні розбіжності між нами щодо концепції кафе, і я бажаю відмовитися від своєї частки власності. Водночас, я вклав багато коштів у ремонт та облаштування приміщення, тому хотів би отримати відшкодування. Крім того, я хотів би забезпечити свої права на випадок, якщо мій партнер продаст приміщення третій особі. Які юридичні дії мені необхідно вжити для відмови від частки власності з отриманням відшкодування? Чи можу я вимагати відшкодування вартості внесених мною вкладень в оздоблення та облаштування приміщення? Чи маю я право вимагати умови про виплату мені відшкодування у разі продажу приміщення моїм партнером третій особі? І як мені правильно захистити свої інтереси в цій ситуації?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:48, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації, перш за все, необхідно враховувати положення Цивільного кодексу України (ЦКУ) та Закону України "Про співвласність у багатоквартирному будинку".

1. **Відмова від частки власності**: Для передачі своєї частки у спільному майні ви можете скористатись правом на відчуження своєї частки шляхом продажу, дарування або обміну. Згідно зі статтею 362 ЦКУ, ви повинні спочатку запропонувати свою частку іншому співвласнику (право переважної купівлі). Якщо ваш партнер не скористається цим правом, ви можете продати свою частку третій особі.

2. **Відшкодування вкладених коштів**: Якщо ви здійснили поліпшення або ремонт приміщення, які збільшили його вартість, ви маєте право вимагати відшкодування частини вартості цих вкладень. Це питання може бути врегульовано шляхом взаємних домовленостей з вашим партнером або, за відсутності домовленості, через суд. Відповідно до статті 365 ЦКУ, у разі виходу одного із співвласників зі складу співвласників, йому може бути відшкодовано вартість його частки.

3. **Умови про виплату відшкодування при продажу**: Ви можете укласти договір з вашим партнером, в якому зафіксувати умови про виплату вам відшкодування у разі продажу приміщення третій особі. Це може бути оформлено як попередній договір або договір про спільну діяльність, що містить відповідні умови.

4. **Захист інтересів**: Рекомендується оформити всі домовленості в письмовій формі, враховуючи можливість залучення нотаріуса для посвідчення угод. Для забезпечення своїх інтересів у відносинах зі співвласником, можна передбачити окремі положення у договорі про розподіл часток та порядок їх реалізації. Також, при необхідності, ви можете звернутися до суду з відповідними позовами про захист своїх прав, зокрема щодо відшкодування вкладених коштів.

Правильне оформлення документів та консультація з юристом допоможуть вам ефективно захистити свої інтереси та оптимально вирішити питання, пов'язані з відмовою від частки власності.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы