Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Поздравляем с Старым Новым годом!
Дорогие друзья и гости сайта Advising! Примите наши искренние поздравления с этим чудесным праздником!

Права робітниці: чи можу я вимагати відшкодування за порушення трудових прав?

1
15:25, 12.10.2024
Права робітниці: чи можу я вимагати відшкодування за порушення трудових прав?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працюю на підприємстві і мені здається, що мої трудові права порушуються. Наприклад, мені не виплачують зарплату вчасно, або примушують працювати понаднормово без відповідної оплати. Якщо у мене є підстави вважати, що мої права порушуються, чи можу я вимагати відшкодування за це? Які кроки мені потрібно підійняти для захисту своїх трудових прав та які законні механізми захисту існують в Україні?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
15:53, 12.10.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У випадку, якщо ви вважаєте, що ваші трудові права порушуються, ви маєте право вимагати їх захисту та відшкодування. В Україні трудові права працівників захищаються Конституцією України, Кодексом законів про працю України (КЗпП) та іншими нормативно-правовими актами.

1. **Виплата заробітної плати**: Відповідно до статті 115 КЗпП, заробітна плата повинна виплачуватися регулярно в робочі дні в строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, але не рідше двох разів на місяць. У разі затримки виплати заробітної плати, ви маєте право на компенсацію втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків виплати згідно зі статтею 34 Закону України "Про оплату праці".

2. **Понаднормова робота**: Згідно зі статтею 106 КЗпП, робота понад норму повинна оплачуватися у підвищеному розмірі, а саме: за перші дві години роботи — у подвійному розмірі, за наступні години — у потрійному розмірі. Залучення до понаднормових робіт допускається лише у виняткових випадках і за згодою працівника.

3. **Кроки для захисту своїх прав**:
- **Звернення до роботодавця**: Перш за все, варто спробувати вирішити питання шляхом переговорів з роботодавцем, можливо, у письмовій формі, щоб мати докази вашого звернення.
- **Звернення до профспілки**: Якщо на підприємстві діє профспілка, ви можете звернутися до неї за допомогою у захисті своїх прав.
- **Звернення до Державної служби з питань праці**: Ви можете подати скаргу до територіального органу Державної служби з питань праці, яка зобов'язана перевірити дотримання законодавства про працю.
- **Судовий захист**: Якщо інші методи не дали результатів, ви маєте право звернутися до суду. Відповідно до статті 233 КЗпП, ви можете оскаржити порушення трудових прав у суді протягом трьох місяців з моменту, коли дізналися або мали дізнатися про таке порушення.

4. **Відшкодування**: У разі доведення факту порушення ваших трудових прав, суд може зобов'язати роботодавця компенсувати моральну та матеріальну шкоду.

Таким чином, ви маєте кілька механізмів захисту своїх прав, і варто починати з найменш конфліктних методів, поступово переходячи до більш формальних і юридично значущих засобів захисту.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации


банкротство
10:10, 16.10.2012

Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы