Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконне звільнення з роботи

1
02:11, 21.09.2024
Незаконне звільнення з роботи
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Я працював на посаді керуючого великим рестораном в Києві протягом трьох років. Три місяці тому мені повідомили, що моя посада буде скоро ліквідована в зв'язку з реорганізацією бізнесу, і мені запропонували іншу посаду з нижчою зарплатою, яку я відмовився прийняти. Тоді я був звільнений за статтею про втрату довіри. Проте, я вважаю, що це було незаконно, бо я не вчинив нічого, що могло б порушити довіру мого роботодавця. Окрім того, я ніколи не отримав письмового попередження про можливе звільнення або про те, що я порушив правила роботи. Які юридичні кроки я маю вжити, щоб відстояти свої права? Чи маю я право на компенсацію за незаконне звільнення? Чи можу я вимагати відшкодування за моральну шкоду? Які документи мені потрібні для цього? Чи можу я покластися на свідчення своїх колег, що я виконував свої обов'язки належним чином? Які можуть бути наслідки для мого роботодавця, якщо він звільнив мене незаконно? Чи маю я право на відновлення на роботі? Який термін подачі позову я маю дотримуватися? Що я маю зробити, якщо мій роботодавець відмовляється надати мені копії документів, які мені потрібні для подачі позову?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
03:00, 21.09.2024
Консультирует юрист: Иван Сергеевич

У вашій ситуації важливо розібратися з кількома аспектами трудового законодавства України, зокрема з питаннями незаконного звільнення та відновлення на роботі.

1. **Право на компенсацію та відновлення на роботі**: Згідно зі статтею 235 Кодексу законів про працю України (КЗпП), у разі незаконного звільнення працівник має право на відновлення на роботі, а також на виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу. Крім того, відповідно до статті 237-1 КЗпП, працівник може вимагати відшкодування моральної шкоди, якщо доведе, що така шкода була йому завдана.

2. **Порядок звільнення**: Звільнення за втрату довіри можливе лише у випадках, передбачених законодавством, і за умови, що роботодавець має достатні підстави та докази для такого звільнення (стаття 43 КЗпП). Якщо ви не отримали жодних письмових попереджень або обґрунтувань, це може свідчити про порушення процедури звільнення.

3. **Свідчення колег**: Свідчення ваших колег можуть бути використані як докази в суді для підтвердження того, що ви виконували свої обов'язки належним чином.

4. **Термін подачі позову**: Згідно зі статтею 233 КЗпП, працівник має право звернутися до суду з позовом про поновлення на роботі протягом одного місяця з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.

5. **Отримання документів**: Якщо роботодавець відмовляється надати копії необхідних документів, ви можете звернутися до суду з проханням зобов’язати роботодавця надати ці документи в рамках підготовки до судового процесу.

6. **Юридичні наслідки для роботодавця**: У разі встановлення судом незаконності звільнення, роботодавець може бути зобов'язаний компенсувати вам заробітну плату, відшкодувати моральну шкоду, а також відновити вас на посаді. Крім того, це може призвести до репутаційних втрат для роботодавця.

Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на трудовому праві, для підготовки та подання позову до суду. Це забезпечить найбільш ефективний захист ваших прав.

______________
С уважением, Иван Сергеевич
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы