Новые Консультации Последние консультации RSS

Консультации в Разделе Последние Консультации в Разделе RSS

Загрузка виджета поиска юриста в Вашем городе...

Юридические новости Последние новости по RSS

додати на Яндекс

Неотвеченные вопросы

Новое в Законодательстве

додати на Яндекс

Юридический форум


Конкурс!
Активно консультируете на сайте? Знаете ответы на все вопросы и готовы безвозмездно делиться с людьми своими знаниями? Получите награду — 10 000 гривен!
Подарки для консультантов
Для всех юристов, которые консультируют на сайте Advising, мы открываем магазин подарков, где каждый сможет обменять свои заработанные баллы на ценные призы!

Незаконна забудова території: що робити?

1
01:56, 21.09.2024
Незаконна забудова території: що робити?
[ авторизуйтесь, чтобы ответить ]
Маю приватну земельну ділянку, яка межує з комунальною територією, що була призначена для рекреації місцевих жителів. Нещодавно, без будь-яких попереджень і узгоджень, цю територію почали активно забудовувати. При цьому, з мого розуміння, процедура публічних слухань не проводилась, а документація, що стосується зміни цільового призначення цієї землі, мені невідома. За моїми спостереженнями, забудова ведеться з порушеннями будівельних норм і правил, що викликає мою обгрунтовану тривогу щодо можливих негативних наслідків для моєї власності, а також занепокоєння за стан навколишнього довкілля. Які мої права в цій ситуації? Які є законні способи вплинути на ситуацію та зупинити незаконну забудову? Які документи я маю зібрати та до яких органів звернутись, щоб захистити свої інтереси? Чи можлива компенсація за втрати, якщо вони вже виникли або можуть виникнути в майбутньому внаслідок незаконної забудови?

Уважаемый специалист!

Напоминаем Вам о том, что запрещено размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо, рекомендовать позвонить и т.к.!

Оставляя свой ответ на вопрос, помните про то, что тон, смысл и содержание сообщения могут также зацепить чувства реальных людей, косвенно или непосредственно имеющих отношение к данному вопросу. Поэтому, настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Помните, что Ваше поведение в условиях публичной свободы высказываний и, одновременно, интернет-анонимности, меняет не только виртуальный, но и реальный мир, создаёт впечатление о юристах, как воспитанных и образованных людях, и юриспруденции в целом.

Ответьте на вопрос (ваша консультация):


Уважаемый пользователь!

Напоминаем Вам о том, что запрещено в тексте комментария размещать свои контактные данные (адрес сайта, номер телефона, email и т.д.), рекламировать кого-либо или что-либо!

Настоятельно просим Вас проявлять уважение и толерантность ко всем участникам этого сайта, даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение, в корне или частично не согласны с ним.

Прокомментируйте вопрос:


Консультация юристов

0
02:14, 21.09.2024
Консультирует юрист: Светлана Приймак

У вашій ситуації є кілька правових шляхів для захисту своїх інтересів та зупинки незаконної забудови.

По-перше, згідно з Земельним кодексом України, цільове призначення земельної ділянки може бути змінено лише за рішенням органу місцевого самоврядування після проведення громадських слухань (стаття 20 Земельного кодексу України). Якщо ви впевнені, що такого рішення не було, або процедура була порушена, це може бути підставою для оскарження дій забудовника.

По-друге, за Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності", забудова території повинна відповідати містобудівній документації, затвердженій у встановленому законодавством порядку. Наявність порушень може бути підставою для звернення до Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю з вимогою провести перевірку (стаття 41 цього закону).

Щодо дій, які ви можете вжити:

1. **Звернення до місцевих органів влади**: Направте письмовий запит до органу місцевого самоврядування з вимогою надати інформацію про правомірність будівництва, наявність дозвільної документації та результати громадських слухань.

2. **Звернення до Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю**: Подайте скаргу або заяву про проведення перевірки будівництва на предмет відповідності будівельним нормам і правилам.

3. **Звернення до суду**: Якщо порушення підтверджуються, ви маєте право звернутися до суду з вимогою про зупинення будівництва та відшкодування збитків. Для цього потрібно зібрати докази, зокрема, акти обстеження ділянки, фотографії порушень, експертні висновки тощо.

4. **Компенсація збитків**: Відповідно до Цивільного кодексу України, ви маєте право на відшкодування збитків, якщо доведете, що їх було завдано незаконними діями забудовника (стаття 1166 Цивільного кодексу України).

5. **Залучення екологічних організацій**: Якщо забудова може мати негативний вплив на довкілля, ви можете звернутися до екологічних організацій або органів екологічного контролю з вимогою перевірити дотримання екологічних норм.

Важливо зберігати всі документи, що стосуються вашої ділянки, комунікації з органами влади та забудовником, а також фіксувати будь-які порушення. Це може бути використано як доказова база у разі судового розгляду.

______________
С ув. адвокат Светлана Приймак!

Сайт: //yurhelp.in.ua
Тел.: (67) 772-7922
Все консультации по телефону ПЛАТНЫЕ!
top


Другие консультации



Юридическая Консультация в Киеве, 01001, г. Киев, ул. Хрещатик, 32 Украина
Подняться вверх, к началу страницы